logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Złote Gody w Rudnikach

W dniu 9 lutego 2006r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudnikach - 25 par małżeńskich świętowało Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Szanowni Jubilaci otrzymali medale „ Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie „przyznane przez Prezydenta RP" Medale zostały wręczone przez Wójta Gminy Andrzeja Pyziaka. Jubilaci otrzymali też listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Odznaczenia otrzymało 25 par małżeńskich: z Dalachowa, Rudnik, Żytniowa, Chwił, Julianpola, Cieciułowa, Jelonek, Bobrowy, Faustianki, Mirowszczyzny, Jaworka, Nowego Bugaja. Życzeniom długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych, składanym przez Wójta Gminy, i Z-ców kierownika USC oraz przybyłym gościom towarzyszyła symboliczna lampka szampana oraz poczęstunek.

Miła atmosfera uroczystości trwała do późnego popołudnia, gdzie wspomnieniom nie było końca. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez Pana Bogdana Szyszkę z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach.

 

Urząd Stanu Cywilnego zaprasza wszystkich, którzy w danym roku kalendarzowym obchodzą jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego i tych, którzy wcześniej obchodzili, a nie mieli wręczonych odznaczeń, do zgłaszania tego faktu w tutejszym biurze USC celem możliwości wystąpienia z wnioskiem do Kancelarii Prezydenta RP o przyznanie odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie. Nazwiska Jubilatów zgłaszać można w biurze Urzędu Stanu Cywilnego w Rudnikach. Zgłoszeń mogą dokonywać sami jubilaci a także ich dzieci lub najbliższa rodzina. Osoby zamieszkałe na terenie naszej gminy, które zawierały związek małżeński na innym terenie mogą również dokonywać zgłoszeń (okazując odpis skrócony aktu małżeństwa z USC w którym został zawarty związek małżeński).

Galeria:

PICT0717.jpeg PICT0736.jpeg PICT0751.jpeg PICT0833.jpeg

PICT0820.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas