Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Do trzech razy sztuka

Animatorzy kompleksu boisk sportowych „MOJE BOSIKO ORLIK 2012” w Rudnikach nie mieli szczęści co do warunków atmosferycznych. I Otwarty Turniej Trójek Siatkarskich pierwotnie zaplanowany na 17 maja br. przekładali dwukrotnie. Musieliśmy przełożyć turniej ze względów bezpieczeństwa, ponieważ gdy popada nawierzchnia na boisku wielofunkcyjnym jest bardzo śliska, a nie możemy narażać zawodników na kontuzje – komentują animatorzy. W sam dzień turnieju 14.06.2014 także nie obyło się bez deszczu – musieliśmy przerwać turniej trzy razy na szczęście tuż po deszczu wychodziło słońce i boisko robiło się niemalże suche.

W turnieju udział wzięło sześć męskich drużyn:

grupa A: Gorzów, Wieluń, Wesoły Team

grupa B:  Strugała, Bolcowniki, Sokolniki,

Nawet system rozgrywek podporządkowany był aurze – podjęliśmy decyzję o skróceniu pojedynków do dwóch wygranych setów ponieważ deszczowy chmury nad Orlikiem wisiały cały czas w powietrzu. W grupie A bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazał się Wesoły Team pokonując rywali dwa razy 2-0 z drugiego miejsca do półfinału wyszła drużyna z Wielunia dzięki zwycięstwu nad Gorzowem 2-0.

W grupie B dominowana drużyna z Sokolnik dwa mecze bez straty choćby seta. Drugą pozycję wywalczyła drużyna Strugała wygrywając z Bolcownikami po walce 2-1.

Po wyjściu z grupy czas na półfinały – mogliśmy w nich zobaczyć piłkę siatkową na wysokim poziomie komentuje Bogdan Pawlak – animator Orlika  i jednocześnie trener III-cio ligowej drużyny Piasta Pimat Iskra Gorzów Śląski.

W finale Wesołowy Team zwyciężył z Sokolnikami 2:0, a w meczu o 3 miejsce Strugała pokonał Wieluń.

Cieszymy się, że mimo niesprzyjającej pogody udało nam się dograć turniej szczęśliwie do końca. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki a w czasie przerwy mogli zrealizować talony na przepyszną pizzę.

Aminatorzy pragną podziękować: Wójtowi Gminy Rudniki, GOKSiR-owi w Rudnikach, Referatowi Promocji i Rozwoju Gminy oraz Pizzerii Argento za wsparcie w organizacji turnieju.