Facebook Gminy Rudniki

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Halowy turniej w piłkę nożną w ramach XXIII Finału WOŚP

Wielkie granie w pomaganie

W   sobotę, 10 stycznia,  na hali sportowej w Rudnikach było „wielkie granie w pomaganie”. Sztab gminny w ramach 23 Finału WOŚP zorganizował Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategoriach: orlików, młodzików i seniorów. Przez cały dzień zostało rozegranych 19 pojedynków, w których 75 piłkarzy zdobyło 83 bramki ,a jednocześnie zebrano niemałą kwotę na rzecz WOŚP.

Inicjatorką i organizatorką przedsięwzięcia była wolontariuszka Katarzyna Pawlaczyk.

W kategorii ORLIKÓW w rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny - 18 zawodników i zawodniczek. Po zaciętej walce na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Barcelony, na drugim zawodnicy którzy wymyślili dla swojego teamu nazwę: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy .

Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Bayernu.

Stasiak Weronika ( WOŚP ) - 1 bramka

Dziękujemy panu Grzegorzowi Dwornikowi - radnemu Gminy Rudniki oraz pani Janinie Pawlaczyk - szefowi Gminnego Sztabu WOŚP w Rudnikach za wsparcie przy organizacji turnieju.

W kategorii Młodzików  w rozgrywkach udział wzięły 3 drużyny - 16 zawodników. Nasi młodzi piłkarze pokazali jak grać dla zdrowia: swojego - (zachowując zasady Fair Play) oraz innych (wspierając akcję WOŚP).

Świerczyński Kacper ( Zielone Strzały ) -1 bramka

Serdeczne podziękowania dla Tomasza Jasińskiego - trenera LZS-u Rudniki za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

W godzinach wieczornych na hali sportowej w Rudnikach zakończył się Turniej Halowej Piłki Nożnej "Gramy dla zdrowia naszego i innych ". Przez cały dzień zostało rozegranych 19 pojedynków w których 75 piłkarzy zdobyło 83 bramki.

Nie mogło być inaczej, seniorzy również włączyli się w wielkie granie w pomaganie. W tej kategorii wiekowej udział wzięło 5 drużyn łącznie strzelając w 10 pojedynkach 51 bramek, ale tak naprawdę w dzisiejszym dniu nie liczyło się kto zdobędzie więcej bramek, ale dobra zabawa w szczytnym celu - i tak też było. Poziom turnieju było wysoki i bardzo wyrównany. Drużyny nie zwalniały tempa ani na chwilę. Zgromadzeni kibice mogli podziwiać wspaniałą technikę młodych piłkarzy, a zawodnicy uczyć się zgrania i zachowania na boisku od starszych - bardziej doświadczonych kolegów z boiska. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Dalachów, tuż za nią Dorotki ( obie drużyny składające się z zawodników LZS Rudniki ), na trzecim miejscu turniej zakończyli OLD BOYS Rudniki. Tuż za podium uplasowała się drużyna z Jaworzna - Bolec Team, a za nimi Nudziarze z PKS-u.

Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich osób bez których nie udałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia: