Facebook Gminy Rudniki

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dobrodzieniu

W sobotę 19 września 2015 r. na w Dobrodzieniu przeprowadzone zostały IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Łącznie wystartowało 29 drużyn z Powiatu Oleskiego. Były to wyłącznie drużyny strażackie, które wcześniej, podczas zawodów pożarniczych szczebla gminnego,  zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Zawody oceniał zespół sędziowski, któremu przewodniczył bryg. Jarosław Zalewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.

Gminę Rudniki reprezentowały:

1. OSP Cieciułów – MDP żeńska
  2. OSP Dalachów – MDP męska
  3. OSP Rudniki – drużyna kobieca
  4. OSP Dalachów – drużyna męska .

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały puchary, medale i dyplomy.

Wszystkie nasze drużyny zajęły bardzo dobre miejsca i przedstawiało się to następująco:

• Żeńska drużyna młodzieżowa – OSP Cieciułów – III miejsce na 6 drużyn uczestniczących w tej grupie
  • Męska drużyna młodzieżowa – OSP Dalachów – I miejsce na 8 drużyn uczestniczących w tej grupie
  • Drużyna kobieca – OSP Rudniki – III miejsce na 6 drużyn uczestniczących w tej grupie
  • Drużyna męska – OSP Dalachów – II miejsce na 9 drużyn uczestniczących w tej grupie.

Wszystkim naszym druhom strażakom składamy serdeczne gratulacje.