Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

Facebook Gminy Rudniki

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2017

W dniu 17 czerwca  br. na boisku sportowym w Dalachowie zostały przeprowadzone Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięły w nich udział wszystkie  jednostki  OSP działające na terenie gminy Rudniki, które wystawiły w sumie 19 drużyn : 11 męskich, 3 drużyny chłopięce, 3 dziewczęce  i  2 drużyny  kobiece.

Startujące drużyny oceniała Komisja Sędziowska złożona z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie oraz przedstawicieli jednostek OSP. Komisji przewodniczył mł. bryg. Mariusz Koziński.

Raport o gotowości jednostek OSP do rozpoczęcia zawodów sportowo-pożarniczych złożył Komendant Gminny OSP – druh Jan Stasiak.

Następnie brygadier Zygmunt Zalewski  - pełniący funkcję Wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego  ZOSP RP w Rudnikach -  powitał zgromadzone jednostki, członków Komisji Sędziowskiej, zaproszonych gości oraz publiczność.

Głos zabrał również Pan Stanisław Belka - Starosta Oleski – będący jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oleśnie, który powitał zgromadzonych i życzył startującym drużynom jak najlepszych wyników.

Konkurs obejmował trzy elementy: sztafetę, rozwinięcie linii bojowej i musztrę.

W grupie A /męska powyżej 16 lat/ -  po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Dalachowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Jelonek, a trzecie drużyna z Cieciułowa.

W grupie C /kobieca powyżej 16 lat/ - zwyciężyła drużyna z Rudnik.

Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły  się według międzynarodowego regulaminu  CTiF.  W tej kategorii  w grupie dziewcząt zwyciężyła drużyna z Cieciułowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Rudnik a trzecie drużyna z Żytniowa. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajęła także drużyna z Cieciułowa, drugie - drużyna z Dalachowa, trzecie – drużyna z Żytniowa.

Musztrę najlepiej wykonały dziewczęta z Rudnik startujące w grupie C-kobiecej, które na zakończenie zawodów dały pokaz musztry przed zgromadzoną publicznością i otrzymały duży aplauz.

Po ogłoszeniu wyników zawodów  wręczono nagrody: drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne. Na koniec gospodarze zaprosili wszystkich druhów na grochówkę, która przy niesprzyjającej sobotniej aurze smakowała wyjątkowo dobrze.