Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Goście ze Słowacji

Pani Eva Dudakova – Starostka partnerskiej gminy Soblahov po raz pierwszy odwiedziła naszą gminę. Przyjechała do nas z trzyosobową delegacją w skład której wchodził: Jan Sivak – radny gminy Soblahov, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Soblahovie oraz Prezes straży pożarnej. Wójt Andrzej Pyziak powitał oficjalnie delegację w Urzędzie Gminy w Rudnikach. Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy między naszymi gminami. Radny Jan Sivak zaproponował, aby współpracę ukierunkować obecnie na sport i dokonać wymiany w zakresie drużyn piłkarskich. W tym roku nasi piłkarze pojadą do Soblahov a w przyszłym roku drużyna słowacka przyjedzie do nas do Rudnik. W czasie dotychczasowej współpracy odbyła się wymiana gospodarcza, samorządowa, kulturalna, strażacka i edukacyjna. Przyszedł wiec czas na wymianę sportowców. Poza tym takie międzynarodowe spotkania podniosą umiejętności naszych sportowców i pozwolą na zawiązanie nowych przyjaźni i doświadczeń.

Delegacja zwiedziła również dom kultury, gimnazjum, Chatę Drwala i Strażaka w Bobrowie, OSP Rudniki i szkołę w Jaworznie, gdzie przeprowadzono rozmowy nt. współpracy między szkołami. Wizyta pozwoliła pani Starostce poznać gminę Rudniki, a w najbliższym czasie mamy nadzieję, że pozna ją jeszcze lepiej, ponieważ wójt wręczył zaproszenie na Zawody Drwali w Bobrowie w lipcu i Obchody 610-lecia Rudnik w sierpniu. Wcześniej jeszcze, bo w czerwcu przyjedzie do nas drużyna strażacka z Soblahov na Zawody Sportowo-Pożarnicze w Żytniowie.

Współpraca kwitnie i mamy nadzieje, że Pani Starościna będzie zadowolona z wizyty oraz będzie kontynuowała dzieło rozpoczęte przez jej poprzednika Miroslava Duraci-ego. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby współpraca przynosiła korzyści dla obydwu stron.

PICT0064.jpeg

PICT0065.jpeg

PICT0066.jpeg

PICT0071.jpeg

PICT0076.jpeg

PICT0078.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas