Peleton ruszył !

Prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Faustianka–Porąbki już ruszyły. Firma REMOST z Olesna rozpoczęła roboty ziemne, kanalizacyjne oraz elektryczne, które przygotowują teren pod dalsze etapy inwestycji. Pierwsze efekty prowadzonych prac są już widoczne.
Nowa ścieżka o długości ponad 1,7 km ma zostać ukończona do końca bieżącego roku. Inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zwiększy komfort poruszania się pieszych i rowerzystów oraz stworzy lepsze warunki do korzystania z ekologicznych form transportu i aktywnego spędzania czasu.
Galeria zdjęć
Zadanie realizowane jest przy dofinansowaniu ze środków europejskich w ramach projektu pn. „Rozwój infrastruktury pieszo-rowerowej
w powiecie oleskim”.
Nr umowy o dofinansowanie: FEOP.04.02-IZ.00-0002/24
Działanie: 04.02 – Mobilność mieszkańców
Lider projektu: Powiat Oleski
Partnerami projektu są:
- Powiatowo-Gminny Związek Samorządy Ziemi Oleskiej
- Gmina Dobrodzień
- Gmina Gorzów Śląski
- Gmina Praszka
- Gmina Rudniki
- Gmina Zębowice
Projekt przewiduje rozbudowę i modernizację sieci dróg rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych na terenie powiatu oleskiego oraz sąsiadujących gmin. Projekt obejmuje również elementy infrastruktury towarzyszącej, takie jak miejsca obsługi rowerzystów (MOR) oraz modernizację oświetlenia, przejścia dla pieszych co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Inwestycja ta jest kluczowa dla poprawy mobilności mieszkańców oraz wspiera realizację lokalnych strategii rozwoju zrównoważonego transportu.