logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

XIX Ogólnopolski Bieg PĘTLA RUDNICKA

„Pętla Rudnicka” to przedsięwzięcie znakomicie promujące masową rekreację biegową, aktywny wypoczynek i zdrowy styl spędzania wolnego czasu. Odbywa się cyklicznie od 19 lat w ostatnią niedzielę maja. Tym razem dopisała zarówno pogoda, jak i zawodnicy.

W tegorocznej edycji biegu głównego , na dystansie 13,7 km, udział wzięło 129 zawodników. Wśród nich aż 22 osoby z terenu gminy Rudniki. Spośród nich na podium stanęli : Basiński Wiktor - I miejsce w kategorii mężczyzn 50-59 lat, Klaudia Kluba – III miejsce w kategorii OPEN Kobiet oraz Zosia Dolik - I miejsce oraz Karolina Wolna – III miejsce w kategorii kobiet 16-34 lat. Najmłodszy zawodnik biegów to Patryk Pietrzok / 1997/ z Olesna , a najstarszy Eugeniusz Kot /1935/, który nieprzerwanie brał udział we wszystkich edycjach biegu. Dyrektor Biegu Damian Sowa tym razem nie stanął na podium , ale wbiegł na metę z bardzo dobrym czasem 49:58, na 9 pozycji w klasyfikacji OPEN. Wyniki biegu głównego w załączniku.

Na zakończenie imprezy wśród uczestników biegu głównego rozlosowano nagrody rzeczowe. Główną- kuchenkę mikrofalową- wylosował Dawid Kasprzyczak z Młynów.
W biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży wzięło udział 110 uczestników.
Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach do szóstej lokaty w załączniku.
Wszyscy wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy , zwycięzcy do trzeciego miejsca – puchary. Po raz pierwszy zostały wprowadzone dwie nowe kategorie biegowe, a mianowicie bieg rodzinny i Nordic Walking. Pomimo niezbyt dużego udziału zawodników, walka o zwycięstwo była zacięta . W „nordic walking” wśród kobiet pierwsze lokaty przypadły Anecie Kokot z Iwanowic Dużych, Edycie Tęcza z Częstochowy i Zuzannie Jurczyk z Faustianki. , wśród mężczyzn : I m – Jakub Tęcz z Częstochowy , a II – Stanisław Filak z Zajączek. Nagrodzeni w biegu rodzinnym na dystansie 1600m: I miejsce -Jarosław Grabowski /Lutrowskie/, II miejsce - Kamil Kulig/ Żytniów/ i III miejsce – Agata Napieraj /Żytniów/.

Przedsięwzięcie odbywa się przy współpracy i finansowym wsparciu Gminy Rudniki, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. W bieżącym roku finansowo organizację imprezy wsparł Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem , Firma ZPUH Adama Sasa z Żytniowa oraz Józef Terlecki - Odlewnia Żeliwa z Gruszewni – który, tradycyjnie już, ufundował medale dla wszystkich uczestników biegu głównego.
Nagrody wręczali: Wójt Gminy Andrzej Pyziak, Przewodniczący Rady Gminy Rudniki Edward Gładysz, wicestarosta Powiatu Stanisław Belka, Dyrektor GOKSiR Janina Pawlaczyk , Andrzej Zając – pomysłodawca rudnickiej imprezy oraz radni Bogusława Kaczmarek i Mieczysław Włóka .

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie przedsięwzięcia.

PDFWyniki
PDFWyniki kategoriami
PDFWyniki - mieszkańcy gminy
PDFWyniki - dzieci i młodzież

damian sowa.jpeg klasy V-VI.jpeg klasyv-VI.jpeg
kobiety-kat.1.jpeg kobiety-najlepsze.jpeg nordic walking.jpeg
open-najlepsi.jpeg start-bieg g+éowny.jpeg zwyci¦Özca -woch daniel.jpeg