Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

XIII Integracyjny Rajd Rowerowy

Integracyjne rajdy rowerowe organizowane wiosną i jesienią cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wiosenny organizuje gmina Rudniki, jesienny – gmina Radłów.
Tym razem gospodarzem imprezy były Rudniki, a trasa wiodła pętlą z Żytniowa przez Jelonki – Prosnę – Wytokę do Szyszkowa, a stamtąd przez Rosochy, Brzeziny, Ignacy na miejsce startu – do Żytniowa.

Pomimo pochmurnej pogody , na starcie odmeldowało się ponad dwieście osób, bardzo zróżnicowanych wiekowo - od lat kilku do osiemdziesięciu, na bardzo zróżnicowanym „sprzęcie” – rowerkach dziecięcych, młodzieżowych, markowych i tych trochę już starszych, ale całkiem sprawnych. Wśród uczestników rajdu pojawił się nawet Andrzej Zadworny – podróżnik z Praszki , pasjonat cyklista , który na rowerze pokonał tysiące kilometrów , poprzez wiele krajów Europy i Azji.

Pierwszy, bardzo malowniczy odcinek trasy , cykliści pokonali bardzo szybko. Na postoju w Szyszkowie wszyscy uzupełnili stracone kalorie smacznymi słodkimi bułeczkami. Odpoczywając można było pokibicować dzieciom, wójtom i radnym z dwóch zaprzyjaźnionych gmin , którzy konkurowali w zawodach na najwolniejszą jazdę rowerem.

Na drugim odcinku rajdu trzeba było trochę zwolnić tempo. Trasa wiodła błotnistymi dogami poprzez lasy i pola. Wiadomo – poprzedniego dnia sporo padało. Trochę ubrudzeni i zmęczeni , ale radośni i uśmiechnięci dodarliśmy do mety w Żytniowie. Dym ogniska i zapach pieczonej kiełbaski czuć już było z daleka. Po posiłku wśród wszystkich uczestników posiadających pamiątkowe znaczki rajdowe rozlosowano nagrody i upominki : akcesoria rowerowe, albumy fotograficzne przedstawiające uroki naszych okolic, gry dla dzieci i inne atrakcyjne drobiazgi. Radości było co niemiara. Reprezentacje Rudnik i Radłowa mogły spróbować swoich sił w przeciąganiu liny. Po zabawach i loterii wszyscy zasiedli przy ognisku by wspólnie śpiewać biesiadne piosenki .

Trzynasta edycja rajdu okazała się bardzo udana. Był czas na podziwianie uroków naszych okolic, na wspólną zabawę, śpiewanie, nawiązanie nowych znajomości i integrację.

Komandorem wiosennej wyprawy rowerowej był Wójt Gminy Rudniki – Andrzej Pyziak Imprezę zorganizował GOKSiR w Rudnikach przy współpracy z referatami promocji i gospodarki komunalnej Urzędu Gminy w Rudnikach . Organizatorzy dziękują serdecznie paniom z Koła Gospodyń Domowych i strażakom z OSP w Żytniowie oraz pełniącemu rolę pilota rajdu Jerzemu Garncarkowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Na kolejny rajd , tym razem po terenie gminy Radłów, ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU

DSCF1027.jpeg DSCF1032.jpeg DSCF1038.jpeg
DSCF1048.jpeg DSCF1060.jpeg DSCF1081.jpeg
integracja.jpeg na postoju.jpeg szyszków.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas