Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

MARYI CZEŚĆ I CHWAŁA

         W piątkowe popołudnie 3 maja w Domu Kultury w Rudnikach odbył się VI Gminny Przegląd Pieśni Maryjnej i Pielgrzymkowej. Na scenie zaprezentowało się wielu wykonawców w różnym wieku, zarówno soliści, jak i zespoły.

            Przegląd, zorganizowany przez GOKSiR w Rudnikach rozpoczęły solowe występy uczennic z PSP w Dalachowie Moniki Błach i Katarzyny Wilk oraz Aleksandry WróżWeroniki Kisteli uczennic Publicznego Gimnazjum w Rudnikach. W następnej kolejności zaprezentowały się dwa zespoły z Cieciułowa: „Gwiazdeczki” z PSP i „Niezapominajki” – zespół parafialny kościoła p. wezw. Miłosierdzia Bożego. Na scenie wystąpiły również solistki reprezentujące Szkołę Podstawową w Skomlinie: Martyna Habza i Weronika Szczecina. Cześć Maryi, poprzez wykonanie pięknych pieśni, oddał także chór „RUDNICANTO” pod kierownictwem Krzysztofa Odoja, działający przy Domu Kultury w Rudnikach od listopada 2012 r. Tradycyjnie wystąpił zespół folklorystyczny „RUDNICZANIE”. Przegląd zakończony został akordeonową solówką w wykonaniu Tadeusza Derdy z Dalachowa. Występy cieszyły się ogromnym uznaniem ze strony publiczności, która nagrodziła wokalistów gromkimi brawami.

            Wyróżniono wszystkich wykonawców. Uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami, które wręczyli ksiądz proboszcz Krzysztof Błaszkiewicz niezmiennie patronujący przeglądowi oraz Janina Pawlaczyk- dyrektor Domu Kultury.

DSCF0911.jpeg   DSCF0854.jpeg   DSCF0925.jpeg   DSCF0951.jpeg   DSCF0889.jpeg   DSCF0885.jpeg  

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas