Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Komunikat ws. rekrutacji do przedszkoli

 

W roku szkolnym 2013/2014 przygotowaliśmy w przedszkolach naszej gminy 225 miejsc. W pierwszej kolejności do przedszkoli zostaną przyjęte dzieci 6 i 5 letnie, które objęte są obowiązkiem przedszkolnym.

Dla dzieci 6 letnich mamy również przygotowane miejsca w klasach pierwszych szkół podstawowych. Wszystkie nasze szkoły zostały przygotowane na przyjęcie 6-latków: zakupiliśmy odpowiednie meble i doposażyliśmy placówki w pomoce naukowe, utworzyliśmy miejsca zabaw, zbudowaliśmy place zabaw, nauczyciele podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe.  Dzieci 6-letnie, które przyjdą do szkoły będą generowały wolne miejsca w przedszkolach dla dzieci 4 letnich. Badania dowodzą, że wcześniejsze posłanie dzieci do szkoły wspomaga ich rozwój intelektualny. Zachęcamy rodziców do wcześniejszego posłania dzieci do szkoły. Spośród czterolatków w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają możliwości zorganizowania opieki we własnym zakresie.

Dodatkowo dla dzieci rodziców pracujących z naszej gminy planujemy otworzyć w Przedszkolu Publicznym w Rudnikach oddział wielogodzinny (630 – 1630). Warunkiem utworzenia tej grupy jest zebranie się minimalnej liczby wychowanków.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem oświatowym gmina zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach w czasie wynoszącym 5 godzin, w ramach których realizowana jest podstawa programowa. Opłata za pozostałe godziny zgodnie z uchwałą Rady Gminy Rudniki wynosi 2,20 zł.

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas