Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Zdrowo, radośnie, rodzinnie

Logo-cz.pl_UE_Pradziad.jpeg

25 maja 2013 roku w ramach wieloletniej współpracy z Mikroregionem Mostenka doszło do kolejnej wizyty naszych południowych sąsiadów w Gminie Rudniki. Jej powodem była realizacja wspólnego, polsko-czeskiego projektu „Zdrowo, radośnie, rodzinnie”. Jak sama nazwa wskazuje projekt upowszechniał aktywność ruchową i zdrowe odżywianie czyli promował zdrowy tryb życia.

W pierwszym dniu uczestnicy projektu rywalizowali m.in. w konkursie na najlepszą sałatkę owocową. Cztery grupy pięcioosobowe przygotowały sałatki owocowe, które następnie oceniała niezależna komisja. Brała ona po uwagę nie tylko walory smakowe ale również aspekty wizualne. Zwycięzcą konkursu, został team z Czech. Następnie wszyscy mieszkańcy partnerskich regionów wzięli udział w marszu nordic walking. Liczna bo aż 50-osobowa grupa przemierzyła trasę Rudniki-Młyny-Odcinek-Łazy. Punktem docelowym wędrówki był „Zielony klub” w miejscowości Łazy, w którym nie zabrakło śpiewu, muzyki i zabawy. Przy ognisku integracyjnym i miłej atmosferze nawiązywano nowe znajomości.

W drugim dniu cała grupa udała się na boisko sportowe ORLIK w Rudnikach. Tam przeprowadzana została profesjonalna rozgrzewka pod okiem animatora sportu. Bogdan Pawlak zwracał szczególną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń dzięki którym  uniknąć możemy bolesnych kontuzji, ale również podnieść wydolność organizmu i skuteczność wykonywanych ćwiczeń. Po półgodzinnej rozgrzewce uczestnicy projektu wzięli udział w konkurencjach sportowych: strzał piłką do celu, rzut do kosza. Na zakończenie zmagań związanych z aktywnością ruchową rozegrano mecz siatkówki, pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie odnowionej Galerii Osobliwości Przyrodniczych w Rudnikach - wystawy skamieniałości. W sali multimedialnej przedstawiono prezentację nt. zdrowego trybu życia, czyli jak należy postępować aby zdrowym być. Dzień pełen wrażeń i emocji zakończyła premiera filmu edukacyjnego „Rudniki kryją cenne skarby”. Swoją sprawność fizyczną grupa sprawdziła podczas XIX Ogólnopolskiego Biegu Masowego „Pętla Rudnicka” w po raz pierwszym zorganizowanym  mraszu nordic walking.

Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia poziomu wiedzy w zakresie sportu, aktywnego trybu życia. Poprzez zdrową rywalizację w duchu fair-play dzieci oraz dorośli nawiązali nowe kontakty i znajomości. Powyższy projekt zapoczątkował nowy rozdział na polu polsko-czeskiej współpracy.

DSC02397.jpeg DSC02408.jpeg DSC02451.jpeg DSC02502.jpeg
DSC02547.jpeg DSC02550.jpeg DSC02557.jpeg DSC02570.jpeg
DSC02573.jpeg DSC02598.jpeg DSC02594.jpeg  

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas