Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Naprzeciw przedsiębiorczym

Logo-ProgREg_Opolskie_UE_opis_Inwestujemy w twoją przyszlosc.jpeg

Już wkrótce ruszą prace wyburzeniowe starych garaży usytuowanych obok Ośrodka Zdrowia w Rudnikach. Na ich miejscu powstanie nowoczesny budynek służący rozwojowi przedsiębiorczości. To pierwszy tego typu obiekt, który funkcjonować będzie na terenie powiatu oleskiego oraz pierwszy w województwie opolskim zlokalizowany na terenach wiejskich. Środki na jego budowę pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, natomiast wszelkie roboty budowlane wykonane zostaną przez firmę STB z Częstochowy. Jego uruchomienie przewidziano na II kwartał 2014 roku.

Sam obiekt Rudnickiego Inkubatora Przedsiębiorczości składać się będzie z 5 jednakowych modułów, z czego 4 przeznaczone zostaną pod wynajem. Każdy z najemców będzie miał do wyłącznej dyspozycji lokal o powierzchni ok. 42 m2. Ponadto przez cały 5 letni okres inkubacji firmy korzystać będą ze wspólnej sali konferencyjnej, dostępnych sprzętów multimedialnych czy doraźnej pomocy osoby zatrudnionej w inkubatorze. Czynnikiem zachęcającym do skorzystania z oferty inkubatora jest konkurencyjna opłata za wynajem lokalu oraz dobra lokalizacja, a wszystko po to by wspierać osoby przedsiębiorcze w pierwszym okresie działalności. Z usług inkubatora skorzystać będą mogli działający na rynku przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej, korzystając z doradztwa, bądź uczestnicząc w organizowanych szkoleniach.

Historia funkcjonowania inkubatorów w Polsce pokazuje, iż działalność ich ma pozytywny wpływ na rozwój gospodarki regionów. Jesteśmy przekonani, że powstanie Rudnickiego Inkubatora Przedsiębiorczości wpłynie na poprawę dostępu do profesjonalnych usług okołobiznesowych.

Kam001a.jpeg

Kam002.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas