logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Konkurs Plastyki Obrzędowej

Serdecznie zapraszamy  wszystkich zainteresowanych do udziału w 22 edycji Konkursu Plastyki Obrzędowej. Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza najciekawszych i największych przedsięwzięć kulturalnych województwa opolskiego . Adresowany jest do twórców ludowych z wielu regionów Polski oraz z zagranicy. Bardzo zależy nam, aby w konkursie brało udział również jak najwięcej dzieci i młodzieży, bo dzięki temu sztuka ludowa ma szansę przetrwać. Dzieci i młodzież zapraszamy do wykonania  masek i przebrań kolędniczych, tradycyjnych ozdób choinkowych, szopek bożonarodzeniowych. Mogą też wykonać kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne czy pięknie zdobione pisanki wielkanocne.

             Zbliża się czas święta plonów czyli tzw.  dożynek. Większość sołectw przygotowuje z tej okazji piękne korony żniwne. Twórców którzy je wykonają zapraszamy do udziału w konkursie. W tym miejscu zamieszczamy kilka zasad obowiązujących przy ocenie tradycyjnych koron żniwnych. Zgodność z tradycją – muszą być użyte wszystkie gatunki zbóż, wstążki, kwiaty, owoce, parzysta ilość ramion tzn. 4 lub 6, a zwieńczony powinien być krzyżem. Ważne są też odpowiednie proporcje, kształt, splot oraz staranność wykonania i użycie odpowiednich materiałów konstrukcyjnych.

            Ostateczny termin zgłoszenia i dostarczenia prac do 13 września 2013r./ do piątku/

Dostarczone  prace muszą nawiązywać do dawnych lokalnych tradycji zdobnictwa. Nie mogą to być współczesne dekoracje świąteczne.

Informacji udzielają pracownicy Domu Kultury  tel. 34 3595068 , e-mail  kultura.rudniki@wp.pl

DOCKARTA ZGŁOSZENIA Plastyka Obrzędowa.doc DOCRegulamin Plastyka Obrzędowa.doc

DSC00917.jpeg DSC01046.jpeg DSC01019.jpeg DSC01014.jpeg