logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Koncert ALEXANDR'a MACERADI

            27 września o godz. 18.00 w galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudnikach odbył się gitarowy koncert w wykonaniu ALEXANDR’a  MACERADI  pt. „Rosyjskie ballady i romanse”. Artysta pochodzi z Rosji, mieszka w Polsce, a sam o sobie mówi, że ma „słowiańską duszę”. Za najpiękniejszą muzykę na świecie uważa muzykę ludową. Właśnie z twórczości ludowej pochodzą ballady i romanse, które pan Maceradi prezentował w piątkowy wieczór.

            Alexandr Maceradi, człowiek pozytywnie nastawiony do życia, o niezwykłym poczuciu humoru, zachwycał licznie zebraną publiczność ciepłą, czarującą barwą głosu i fenomenalną grą na gitarze. Artysta śpiewał pieśni o przyjaźni, tęsknocie i o miłości, a wśród nich utwory pt. „Serce”, „Modlitwa”, „Nadzieja”, nie zabrakło również tradycyjnej „Kalinki”. Owacjom nie było końca.

            Wypełniona po brzegi galeria biblioteki w Rudnikach jest kolejnym dowodem na to, że w Rudniczanach mieszka artystyczna dusza i ponad wszystko kochają piękne dźwięki. Oby nigdy nie zgasła w nich ta miłość, podsycana jak największą ilością spotkań z muzyką.