logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Klub Moli Książkowych

Klub Moli Książkowych
 
Działa od września 2013r. Do Klubu należą dzieci, dla których czytanie książek jest prawdziwą przyjemnością.
W każdą środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach zjawiają się więc okoliczne mole książkowe, by wyruszyć w kolejną fascynującą wyprawę w świat książek. Mole, a właściwie moliki, to przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Klubowe spotkania poświęcone są przede wszystkim czytaniu. To najważniejsza część każdych zajęć. Ponadto klubowicze ochoczo uczestniczą też w grach, zabawach ruchowych, minikonkursach albo wykonują prace plastyczne, związane tematycznie z treścią czytanych książeczek. A chęci do pracy i wspólnej zabawy nie brakuje.
 
We wrześniu i październiku moliki podróżowały po magicznym i niezwykłym świecie baśni. Poznały m.in. Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Dzielnego ołowianego żołnierzyka, Wilka i 7 koźląt czy Księżniczkę na ziarnku grochu. Czytaniu baśni towarzyszyły wesołe zabawy. Dzieci uczyły się żołnierskiego marszu, odgadywały, do kogo należy pantofelek, sprawdzały, czy są wśród nich kandydaci na prawdziwe księżniczki i prawdziwych królewiczów, śpiewały piosenki a nawet uczyły się prząść wełnę na kołowrotku.
 
Z krainy baśni mole książkowe trafiły wprost w świat poezji. W związku z obchodami Roku Tuwima w bibliotece odbyła się bowiem akcja: "Listopadowe czytanie Tuwima". Dzieci nie tylko poznawały zabawne wierszyki Pana Juliana, takie jak: Okulary, Rzepka, Słoń Trąbalski, Abecadło, Murzynek Bambo i Lokomotywa, ale same również szukały zagubionych okularów, usiłowały wyciągnąć rzepkę, która wyrosła w ogrodzie, zawiązywały supełki, by już nigdy o niczym nie zapomnieć, a z literek abecadła układały napis MOLIKI. Wreszcie wyruszyły w podróż z lokomotywą i kartonowymi wagonikami, odwiedzając kolejno stacje: Rzepkowo, Słonikowo, Bambolice  i Literkowo. Wesołej zabawie nie było końca. Na dowód tego prezentujemy kilka zdjęć z naszej molikowej galerii.