logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Kolędy łączą pokolenia

Kolędy łączą pokolenia

W niedzielne popołudnie, 5 stycznia, w wypełnionej do granic możliwości sali widowiskowej Domu Kultury w Rudnikach rozbrzmiewały radosne dźwięki kolęd i świątecznych piosenek. Na scenie wystąpiło ponad 100 wykonawców, zarówno zespoły jak i soliści.

Prezentacje rozpoczęła grupa oazowa ze Skomlina. Z kolei młodzieżowy zespół wokalno- instrumentalny z Żytniowa w składzie: Piotr Łapucha, Dominik Kłak, Łukasz Ryng oraz Ola Wróż wykonał własne interpretacje kolęd i piosenek świątecznych. Gościliśmy również dużą grupę wykonawców ze Studia Piosenki z Kluczborskiego Domu Kultury, a mianowicie zespół dziecięcy „Śmieszki” oraz wokalistki: Aleksandrę Radzioch, Paulinę Szlachcic, Edytę i Beatę Brodzińską i Wiktorię Szelągowską, które przepięknie wykonały znane polskie kolędy.

Nie zabrakło również występujących od wielu lat w przeglądzie „Niezpominajek” i „Gwiazdeczek” z Cieciułowa. Duża grupa wokalna oraz dwie solistki : Kasia Wilk i Monika Błach reprezentowały szkołę podstawową w Dalachowie. Po raz pierwszy na deskach naszej sceny zaprezentowała się grupa wokalna „Rudnicanto” działająca przy GOKSiR w Rudnikach. Radosne kolędowanie zakończyły występy chóru „Radość z Byczyny” oraz zespołu „Rudniczanie”.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczyli patronujący przedsięwzięciu proboszcz parafii Rudniki ks. Krzysztof Błaszkiewicz, sekretarz gminy – Marianna Krzykawiak oraz Janina Pawlaczyk – dyrektor GOKSiR.

A najwspanialszą nagrodą były gorące oklaski bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorem trzynastej już edycji Regionalnego Przeglądu Kolęd był GOKSiR w Rudnikach.