logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudnikach

Po raz 22 wspaniale zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sztab gminny mieścił się w Domu Kultury w Rudnikach. Obowiązki szefa sztabu sprawowała Janina Pawlaczyk. W szkołach podstawowych oraz w Gimnazjum w Rudnikach odbyły się imprezy podczas których licytowano gadżety przygotowane przez uczniów i WOŚP. 40 wolontariuszy kwestowało na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Ogółem ze wszystkich imprez oraz zbiórki ulicznej zebrano rekordową kwotą 16.393,69 zł, z czego połowę czyli ponad 8 tysięcy złotych zebrało 15 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach.

Największą zawartość gotówki w puszkach miały: Oliwia Wiśniewska z GP w Rudnikach – 1.155,45 zł, Marta Smugowska z GP w Rudnikach – 897,77 zł, Ola Ptaszyńska z GP i Kasia Wilk ze Szkoły Podstawowej w Dalachowie po ponad 700 zł.

Za ofiarowane pieniądze, za wszelką pomoc w organizacji finału dziękujemy wolontariuszom, członkom sztabu, nauczycielom szkól uczestniczących w akcji oraz ludziom dobrej woli, którzy w tym roku okazali wyjątkową hojność. To z nas wszystkich składa się ta niesamowita orkiestra.

Jeszcze raz ogromne dzięki za XXII finał WOŚP - SIE MA!

 

 

WMVprojekt film_0001.wmv