logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wystawa malarstwa i fotografii

Wystawa malarstwa i fotografii

          Cykl wystaw „Młode talenty” prezentuje dokonania uzdolnionej młodzieży z terenu gminy Rudniki. Młodzi ludzie z pasją plastyczną czy też fotograficzną mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań artystycznych. Do chwili obecnej od roku 2003 w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbyły się wystawy: Moniki Pawłowskiej z Jaworzna, Anny Kanickiej z Polesia, Jagody Peceli z Łazów, Aleksandry Uznańskiej z Dalachowa oraz Justyny Namyślak z Bobrowy.

Po kilkuletniej przerwie wznowiliśmy ten cykl wystawą malarstwa i fotografii Magdaleny Fujarczuk /zd. Pawłowskiej/ - absolwentki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydziału Sztuki na kierunku malarstwo. W lutym 2013 roku opuściła pracownię profesora W. Kuleja, broniąc z wyróżnieniem pracę dyplomową – cykl obrazów na płótnie pt. „Uzebrowienie”. Malarstwo to jej pasja, jednak prawdziwą miłością jest fotografia, z która autorka wiąże przyszłość zawodową.

W piątkowy wieczór, 7 lutego, w galerii GOKSiR w Rudnikach miał miejsce uroczysty wernisaż z udziałem przedstawicieli władz gminnych, lokalnych mediów, rodziny, znajomych i przyjaciół. W miłej, rodzinnej atmosferze dyrektor Ośrodka Kultury Janina Pawlaczyk oraz z-ca Wójta Gminy Iwona Napieraj dokonały otwarcia wystawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia prezentowanych prac.

Wystawa trwać będzie do 16 kwietnia 2014r.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu „Młode talenty” jest Małgorzata Lukas – instruktor GOKSiR w Rudnikach.

Plakat - CMYK1.jpeg

Folder - tyl1.jpeg Folder - środek1.jpeg