logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

"Złap bakcyla czytania"

logo_akcjacs_zielony-bialy.jpeg
"Złap bakcyla czytania"
 
Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach włączyła się w akcję społeczną „Czytam sobie” i zakupiła serię książeczek dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielną lekturą. Jest to trzypoziomowy program wspierający je w nauce czytania. Książeczki są zróżnicowane pod względem poziomu czytelniczego zaawansowania dziecka.

Poziom 1- Składam słowa

Ten moduł programu powstał z myślą o początkujących czytelnikach. W książeczkach z tego poziomu odnajdziemy zdecydowaną przewagę ilustracji nad krótkim i zapisanym dużą czcionką tekstem. Autorzy operują jedynie 23 podstawowymi głoskami i tworzą prostą, ale wciągającą opowieść z maksymalnie 150- 200 wyrazów.

Poziom 2 – Składam zdania

Młody czytelnik znajdzie tutaj zabawne historyjki, zbudowane z nieco dłuższych zdań i zawierające dialogi. Nadal operuje się jedynie 24 podstawowymi głoskami.

Poziom 3 – Połykam strony

W tekstach książek należących do tego poziomu używa się już wszystkich głosek. Zdania są dłuższe i bardziej złożone, a czytelnik poznaje też nowe trudne wyrazy, których słownik znajduje się na końcu każdej książeczki.

W powstanie serii „Czytam sobie” zaangażowali się czołowi twórcy literatury dziecięcej, stąd powstał cykl książek nie tylko wartościowych pod względem edukacyjnym, dających poczucie sukcesu w czytaniu, ale również atrakcyjnych pod względem artystycznym.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach zaprasza wszystkich zainteresowanych rozbudzeniem w dzieciach pasji czytania do wypożyczania książeczek z serii „Czytam sobie”. Pokażmy najmłodszym, że czytanie może być wspaniałą zabawą i niezapomnianą przygodą.

Spot promocyjny serii książek w ramach Akcji „Czytam sobie” 
http://www.youtube.com/watch?v=WkjjINuHMPg&feature=youtu.be)
plakat_a3.jpeg