logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Dzień Kobiet w Rudnikach

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet od wielu lat w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbywają się koncerty, podczas których panuje szczególna atmosfera. Chcemy w ten sposób przyczynić się do tego, aby każda kobieta poczuła się w dniu swojego święta wyjątkowo.

W tegorocznej uroczystości udział wzięło ponad 200 osób. Życzenia wszystkim bardzo licznie zgromadzonym paniom złożyła Iwona Napieraj – z-ca Wójta Gminy Rudniki. Spotkanie rozpoczął koncert zespołu wokalnego „Rudnicanto”, który zaprezentował przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat 60-tych i 70-tych.

W przerwie prezentacji muzycznych miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy kwiatów z bibuły autorstwa Ireny Tobis. Pani Irena zachwyciła zebranych nie tylko przepięknymi kwiatami, ale wierszami, piosenkami i zabawnymi skeczami w mistrzowskim wykonaniu.

Na zakończenie wystąpił oczekiwany z niecierpliwością zespół góralski „Jetelinka” z muzyką Beskidu Śląskiego, Moraw i pogranicza polsko-słowackiego w formie biesiady przeplatanej doskonałym dowcipem w wykonaniu Janusza Macoszka, wspaniałego gawędziarza z Chaty Kawuloka w Istebnej. Gorącym brawom nie było końca. Na bis wszyscy wspólnie z góralską kapelą zaśpiewali przepiękną pieśń „Szumi jawor, szumi”, po czym obejrzeli wystawę i zasiedli do słodkiego poczęstunku.