logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Gminny Konkurs Recytatorski

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Trzy dni trwały konkursowe zmagania dzieci i młodzieży biorącej udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

25 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach odbył konkurs dla przedszkolaków. Zaprezentowało się 22 dzieci z wszystkich przedszkoli z terenu gminy. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci były świetnie przygotowane, bardzo się starały i pięknie recytowały.

Biorąc pod uwagę dobór repertuaru, intonację i dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny komisja oceniająca przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Marlenka Gacek z Jaworzna, dwa równorzędne II miejsca: Daria Kałwak i Adam Królikowski z Przedszkola w Rudnikach i trzy równorzędne III miejsca: Paulina Dzierżan i Sonia Stanek z Przedszkola w Rudnikach oraz Alicja Cieśla z Przedszkola w Cieciułowie.

Z kolei w czwartek 27 marca miał miejsce konkurs dla uczniów szkół podstawowych, w którym udział wzięło 30 osób. W kategorii klas I-III nagrodzeni zostali: I miejsce – Laura Materak – PSP Żytniów, dwa równorzędne II miejsca Weronika Stasiak z PSP Dalachów i Ewelina Kostek z PSP w Cieciułowie, dwa równorzędne III miejsca Ida Rumniak i Wiktoria Preś z PSP w Dalachowie oraz wyróżnienie Oliwia Garncarek z PSP w Dalachowie.

W kategorii uczniw klas IV – VI: I miejsce Jakub Jachymski – PSP Jaworzno, dwa równorzędne II miejsca Kinga Krawczyk PSP Żytniów i Dominika Mirowska - PSP Jaworzno, III miejsce – Wiktoria Zadworna – PSP Dalachów oraz trzy wyróżnienia: Zuzanna Wiśniewska – PSP Dalachów, Julia Ramus – PSP Żytniów i Patryk Wierszak – PSP Jaworzno.

28 marca odbyły się eliminacje konkursowe dla uczniów gimnazjum w Rudnikach. Najlepsza okazała się Julia Słowik, II miejsce zajęła Weronika Dzierżak, III – Marcelina Koterba. Przyznano również 3 wyróżnienia dla: Pauliny Rosak, Julii Sikory i Gabrieli Ślusarek.

Poziom prezentacji był bardzo wysoki, stąd tak dużo uczniów zostało nagrodzonych.

Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki.

Organizatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia był GOKSiR w Rudnikachach.