logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Ocalić od zapomnienia – Wspomnienie o Marku Grechucie

Ocalić od zapomnienia – Wspomnienie o Marku Grechucie

18 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach gościli Danuta Grechuta i Jakub Baran, autorzy książki Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty.

Spotkanie autorskie, połączone z promocją tej książki, było okazją do zaprezentowania tych znanych i mniej znanych faktów, ciekawostek i anegdot z życia państwa Grechutów. Pani Danuta wspominała nie tylko męża, artystę, człowieka. Przywoływała historie z życia prywatnego i zawodowego, opowiadała o początkach znajomości i kariery, zdradzała, jak powstawały największe przeboje Marka Grechuty. Snuła opowieść o rodzinie, przyjaciołach, mieście i minionych czasach.

Zachować pamięć o artyście i zwykłym człowieku – oto cel tego niezwykłego spotkania, ubarwionego pokazem niepublikowanych dotąd zdjęć i nagrań z prywatnego archiwum rodzinnego. Nostalgiczny wieczór, pełen wspomnień - migawek z trwającej 36 lat wspólnej podróży przez życie Danuty i Marka Grechutów był więc nie lada gratką dla fanów twórczości wybitnego artysty i ciekawym wydarzeniem kulturalnym, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudnikach.

IMG_2760.jpeg IMG_2764.jpeg