logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Warsztaty wytwarzania kwiatów z bibuły

Warsztaty wykonywania  kwiatów z bibuły

          3 kwietnia w Domu Kultury w Rudnikach odbyły się warsztaty wykonywania wiosennych kwiatów z bibuły prowadzone przez Irenę Tobis -  mistrzynię w wykonywaniu kwiatów z bibuły. Uczestnikami warsztatów było 20 osób , którym prowadząca krok po kroku przekazywała wiedzę
na temat różnych technik wytwarzania kwiatów, takich jak wycinanie, skręcanie, zwijanie i sklejanie. Techniki wytwarzania i łączenia wszystkich elementów kwiatka uczestniczki wykonywały samodzielnie, a kwiatami które rozkwitały w ich dłoniach były kaczeńce, krokusy, róże i  stokrotki.
             Warsztaty połączone były ze zwiedzaniem wystawy Pani Ireny, na której autorka prezentuje kwiaty polskie podzielone na cztery pory roku.

          W dzisiejszych czasach bibułkarstwo należy niestety do tzw. ginącego rękodzieła.  Wytwarzaniem kwiatów z bibuły zajmują się głównie twórcy ludowi, świadomie kultywujący dawne tradycje. Sztuka wykonywania  kwiatów z papieru wymaga talentu, czasu i cierpliwości, ale daje  poczucie satysfakcji, kiedy  widzimy końcowe efekty pracy. Radość  tworzenia udzieliła się wszystkim uczestniczkom warsztatów, które  były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy i prosiły o kontynuowanie tego cyklu warsztatów.