logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Rozśpiewane przedszkolaki

Rozśpiewane przedszkolaki

29 kwietnia w Domu Kultury w Rudnikach rozbrzmiewały radosne  piosenki  w wykonaniu przedszkolaków. W piękny wiosenny dzień  odbyła się kolejna edycja Gminnego Minifestiwalu Piosenki Dziecięcej. 21 dzieci reprezentujących  przedszkola  w Rudnikach, Cieciułowie, Jaworznie, Dalachowie i Żytniowie wystąpiło na scenie wykonując przygotowane do konkursu utwory. Komisja oceniająca, której przewodniczył muzyk Edward Wcisło, przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród dzieci młodszych przyznano   nagrody: I miejsce Alicja Cieśla z przeszkolą w Cieciułowie, II miejsce – Małgosia  Tkacz-Włoch z przedszkola w Żytniowie, III miejsce – Maja Belka z Dalachowa. I nagrodę otrzymała również najmłodsza uczestniczka konkursu - Marysia Stasiak  z przedszkola w Rudnikach. Natomiast w kategorii „starszaków” główną nagrodę  wyśpiewał Adaś Królikowski, drugą lokatę Daria Kałwak - obydwoje reprezentujący przedszkole w Rudnikach, a trzecie miejsce  Aleksandra Smyrd z Jaworzna.

Wszyscy uczestnicy otrzymali maskotki  oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Adam Królikowski.jpeg Alicja Cieśla.jpeg DSC09859.jpeg Nagrodzeni.jpeg