Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Wizyta studyjna gości z mazowieckiego

W dniu 10 lipca gościliśmy Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”, której  prezentowaliśmy nasz dorobek w ramach programu odnowy wsi.

Gmina Rudniki do Programu „Odnowy Wsi” woj. opolskiego przystąpiła w roku 1999. Od tego czasu zrealizowaliśmy wiele ciekawych inwestycji oraz działań.Ponadto  od roku 2007w ramach Gminnego Programu Odnowy Wsi gminawsparła wiele inicjatyw lokalnych  mających na celu między innymi:poprawęestetyki, tworzenie własnych miejsc rekreacji, organizację spotkań integracyjnych mieszkańcówitp.

Poruszając się w tematyce odnowy wsi należy wspomnieć, że przez te kilka lat niejednokrotnie przyjmowaliśmy w Gminie Rudniki grupy studyjne z Polski, którym prezentowaliśmy rezultaty działańpodejmowanych przez mieszkańców. I tym razem było podobnie. Na początku wizyty w formieprezentacji multimedialnej w Galerii Osobliwości Przyrodniczych w Rudnikach przedstawiliśmy zasady i rezultaty gminnego programu odnowy wsi, co wzbudziło dość ożywioną dyskusję.Następnienasi goście zwiedzili Izbę Tradycji w Rudnikach i Ośrodek Tradycji Wiejskiej i Strażackiej w Cieciułowie, Wiejskie Centrum Kultury w Żytniowie oraz Chatę Drwala i Strażaka w Bobrowie.W czasie wizyty padło wiele pytań ze strony naszych gości. Pytali o aktywność naszych mieszkańców, o rodzaje przedsięwzięć, o to kto jest inicjatorem tych wszystkich ciekawych wydarzeń i inwestycji. Na wszelkie pytania staraliśmy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie wizyty padło nawet stwierdzenie, że powinniśmy  zgłosić się do Teleexpressu do działu „Ludzi pozytywnie zakręconych”, w związku z tym, że w tej gminie są niesamowite pomysły. Mamy nadzieję, że goście z Mazowsza długo będą wspominać pobyt w naszej gminie a przykłady przedsięwzięć, które mieli okazję zobaczyć będą dla nich inspiracją.

 

DSC05209.jpeg DSC05235.jpeg DSC05239.jpeg DSC05218.jpeg DSC05204.jpeg

 

        

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas