Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Gospodarzami tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych była jednostka OSP w Bobrowie. Zawody zaplanowano na dzień 24 maja, niestety pogoda nie pozwoliła na ich przeprowadzenie. Wystartowała tylko drużyna gospodarzy, składająca się z zawodników w wieku powyżej 40 lat, która dała pokaz swoich umiejętności.

Zawody zostały przeprowadzone 15 sierpnia br. Wzięło w nich udział 8 jednostek OSP, które wystawiły w sumie 14 drużyn – 8 męskich, 3 drużyny chłopięce, 2 dziewczęce i1 drużynę kobiecą.

Startujące drużyny oceniała Komisja Sędziowska złożona z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie oraz przedstawicieli jednostek OSP.Komisji przewodniczył mł. brygadier Marek Kucharczyk.

Raport o gotowości jednostek OSP do rozpoczęcia zawodów sportowo-pożarniczych złożył Komendant Gminny OSP – druh Jan Stasiak. Następnie Wójt Gminy, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rudnikach – druh Andrzej Pyziak-  powitał zgromadzone jednostki, członków Komisji Sędziowskiej, zaproszonych gości oraz publiczność.

Konkurs obejmował trzy elementy: sztafetę, rozwinięcie linii bojowej i musztrę:

  • w grupie A /męska powyżej 16 lat/ -  po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Dalachowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Bobrowy a trzecie drużyna z Żytniowa,
  • w  grupie C /kobieca powyżej 16 lat/ - startowała tylko drużyna z Cieciułowa, która zaprezentowała się rewelacyjnie, ponadto panie w pokazie musztry wypadły najlepiej z wszystkich drużyn,
  • zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbywają się według międzynarodowego regulaminu CTiF, w tej kategorii, zarówno w grupie dziewcząt  jak i chłopców,  zwyciężyły młodzieżowe drużyny z Cieciułowa.

Po ogłoszeniu wyników zawodów wręczono nagrody: drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne. Na koniec gospodarze zaprosili wszystkich druhów na poczęstunek.

DSC_5638.jpeg DSC_5652.jpeg DSC_5688.jpeg
Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas