Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Uroczyste otwarcie Chaty Drwala i Strażaka

15 sierpnia br. w Bobrowie podczas obchodów Dni Bobrowy odbyło się uroczyste otwarcie Chaty Drwala i Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez trzech księży w tym Gminnego Kapelana OSP – ks. Krzysztofa Błaszkiewicza.
Po mszy świętej odbyła się część oficjalna uroczystości. Krótkie przemówienia wygłosili: Prezes OSP – Mirosław Woźny, pomysłodawca projektu, Przewodniczący Rady Gminy Rudniki oraz druh strażak OSP Bobrowa – Edward Gładysz oraz gospodarz gminy – wójt Andrzej Pyziak. Wójt zaprezentował również wyróżnienie jakie otrzymała nasza gmina od Komisji Europejskiej tj. DYPLOM EUROPEJSKI. Podkreślił, że nagrodę tę otrzymaliśmy m.in. dzięki organizowanym przez OSP Bobrowa Międzynarodowym Zawodom Drwali, na które przyjeżdżają zawodnicy i delegacje z różnych krajów Europy.
Następnie wszyscy goście przeszli do głównego wejścia Chaty Drwala i Strażaka, aby dokonać przecięcia wstęgi i uroczyście oddać budynek do użytku.
Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się część kulturalna imprezy, w czasie której dała koncert Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Starokrzepic, pokaz sprawnościowy wraz z konkursami dla widzów przeprowadzili drwale, wystąpił kabaret „Wesoły Masorz”, a na dobre zakończenie dnia można było bawić się do białego rana na zabawie tanecznej pod gwiazdami.

Pict0083.jpeg Pict0085.jpeg
Pict0109.jpeg Pict0101.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas