Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Równać Szanse

Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Celem Programu Równać Szanse jest wyrównywanie szans młodzieży w wieku 13-19 lat na start w dorosłe życie z miejscowości do 20 tysięcy  mieszkańców.

Dzięki zdobytym w projekcie umiejętnościom młody człowiek z małej miejscowości nauczy się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczane przez siebie cele, planować swoją przyszłość, wspólnie z innymi młodymi działać.

Fundacja ogłosiła Konkurs Grantowy na dotację do 7.500,00 zł na projekt minimum 6-miesięczny (trwający od 1 lutego do 31 sierpnia 2015 r.). Konkurs przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych, domów kultury, bibliotek gminnych, nieformalnych grup dorosłych z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Termin składania wniosków upływa 6 listopada 2014 roku. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl.

Jak skorzystać z programu „Równać szanse”?

17 września br. odbyło się w bibliotece w Rudnikach spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup społecznych dotyczące możliwości i zasad pozyskania środków finansowych na działania z młodzieżą.

Przedstawicielki Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu podczas środowego spotkania podkreślały, na co należy zwrócić uwagę podczas pisania wniosku.

Cenne uwagi:

  1. kwota dofinansowania nie może przekroczyć 7.500 zł,
  2. projekt musi trwać pełne 6 m-cy i ani 1-go dnia krócej,
  3. grupa realizująca musi liczyć nie mniej niż 7 osób,
  4. w projekcie może uczestniczyć młodzież w wieku 13-19 lat,
  5. młodzież musi być bezpośrednio zaangażowana w działania przez cały okres trwania projektu, a nie być tylko odbiorcą działań,
  6. na środki trwałe, czy też zakupy materiałów można przeznaczyć nie więcej niż 30% całości dofinansowania,
  7. projekty muszą być realizowane w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

W spotkaniu udział wzięło 12 osób. Uczestnicy zadawali różne pytania, na które otrzymali oczywiście wyczerpujące odpowiedzi.

Za zainteresowanie spotkaniem serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zaś Paniom prowadzącym z Towarzystwa w Opolu składamy podziękowanie za praktyczne uwagi dotyczące programu „Równać szanse”.

Mamy nadzieję, że projekty złożone przez nasze organizacje, znajdą uznanie w komisji oceniającej wnioski.  Życzymy powodzenia!

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas