Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Rajd rowerowy połączony z zawodami sportowo - rekreacyjnymi w Cieciułowie

oznakowanie lider.jpeg

W dniu 29 listopada 2014 r. dobył się rajd rowerowy połączony z zawodami sportowo – rekreacyjnymi na nowo wybudowanej siłowni zewnętrznej w Cieciułowie. Rajd organizowany był w ramach operacji pn. „Rodzinna rekreacja – rajd rowerowy z wykorzystaniem siłowni zewnętrznej w Cieciułowie”.

Rajd rozpoczął się w przy siłowni zewnętrznej w Rudnikach. Stąd uczestnicy udali się do Żytniowa, gdzie zwiedzali kościół św. Marcina z XIX wieku, następnie przejechali do XIX wiecznego dworku w Starym Bugaju aby poznać jego historię. Ostatnim punktem rajdu była „Kraina Wymarłych Gadów Morskich w Cieciułowie”. Tam uczestnicy zgłębili wiedzę na temat amonitów i wymarłych gadów morskich.

Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy rajdu rozpoczęli zmagania sportowo – rekreacyjne na nowo wybudowanej siłowni zewnętrznej. W zawodach uczestniczyło 10 trzyosobowych rodzinnych drużyn. W skład każdej drużyny wchodziło dziecko. Zawody były bardzo emocjonujące a chęć zwycięstwa napędzała zawodników. Najlepsze drużyny zostały wyróżnione przygotowanymi nagrodami.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się przy ognisku integracyjnym oraz usmażyć kiełbasę i skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Nowo wybudowana siłownia zewnętrzną składa się z 5 dwustanowiskowych urządzeń sportowo – rekreacyjnych co oznacza, że z jednego urządzenia korzystać mogą równocześnie dwie osoby. W skład urządzeń wchodzą:
Urządzenie 1: Wyciskanie siedząc + wyciąg górny;
Urządzenie 2: Wahadło + biegacz;
Urządzenie 3: Orbitrek + rower;
Urządzenie 4: Poręcze + jeździec;
Urządzenie 5: Twister + prasa nożna.

siłownia cieciułów 1.jpeg   siłownia cieciułów 2.jpeg   siłownia cieciułów 4.jpeg siłownia cieciułów 5.jpeg   siłownia cieciułów 8.jpeg   siłownia cieciułów 9.jpeg

 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w rajdzie oraz zawodach!

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas