logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Gminna Biesiada Bożonarodzeniowa

 Gminna Biesiada Bożonarodzeniowa

 Tradycyjnie w okresie przedświątecznym GOKSiR w Rudnikach organizuje biesiadę świąteczną z udziałem przedstawicielek wszystkich sołectw naszej gminy. Aby poczuć przedsmak Świąt  Bożego Narodzenia zaproszone go udziału kobiety  przygotowują potrawy wigilijne i wypieki  świąteczne, wymieniają się przepisami i doświadczeniami kulinarnymi. Bardzo istotna jest  też  dekoracja  stołu. Najważniejszy jest jednak towarzyski i integracyjny wymiar tego spotkania.

            W poniedziałek, 17 grudnia, z możliwości wspólnego biesiadowania skorzystało 10 sołectw, a mianowicie:  Rudniki,  Chwiły, Odcinek, Cieciułów, Łazy, Żytniów, Jaworzno, Bobrowa, Julianpol i  Jaworek. Komisja w składzie: Iwona Napieraj – z-ca Wójta Gminy, Marianna Krzykawiak – Sekretarz  Gminy, Beata Wolf-Morawiak – Skarbnik Gminy, Edward Gładysz – Przewodniczący Rady Gminy oraz   znakomita kucharka Janina Gajda z Dalachowa  miała nie lada problem z  podziałem nagród. W tym roku oceniane były świąteczne potrawy z ryb. Najsmaczniejszy okazał się karp smażony na masełku  przygotowany przez Małgorzatę Gawłowską , która otrzymała I nagrodę. II miejsce- za smażonego amura z szarym sosem - zajęły reprezentantki sołectwa Cieciułów: Małgorzata Małolepsza i Bożena Sykuła. Dwie równorzędne trzecie nagrody odebrały Chwiły i Bobrowa. Wszystkie pozostałe sołectwa otrzymały równorzędne wyróżnienia.

            Stoły uginały się od przeróżnych specjałów. Były ryby, kapusta, pierogi, czerwony barszczyk, zupa grzybowa, pierniczki, makowce , serniki i wiele innych smakołyków.

Biesiadzie towarzyszył kiermasz ozdób i stroików świątecznych, który cieszył się dużym zainteresowaniem.