logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Harcerskie "Czuwaj" w Bibliotece

Harcerskie „Czuwaj” w bibliotece

W sobotnie przedpołudnie gromkie harcerskie  „Czuwaj” zabrzmiało w murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudnikach. W programie harcerskiego biwaku  pod hasłem „ Z książką przez życie” znalazły się bowiem zajęcia biblioteczne.

Harcerze rozpoczęli swoją wizytę od zwiedzania i  poznania samej biblioteki. Interesowały ich zbiory książkowe i elektroniczne, ich liczba, rozmieszczenie, ciekawiły oznaczenia na regałach z książkami, słowem zgłębiali tajniki warsztatu informacyjnego biblioteki, by  dobrze  przygotować  się do wykonania zadania postawionego im przez druhnę szczepową. Wkrótce  rozproszyli się wśród regałów i dzielnie stawili czoła wyzwaniu, a pracy do wykonania było sporo: znaleźć książkę, potem odszukać odpowiedni wers, wreszcie właściwe słowo, by w rezultacie utworzyć hasło- jedną z bardziej znanych sentencji na temat książki.

Poszukiwania przyniosły sukces. Na zakończenie spotkania był czas na zaprezentowanie nowości wydawniczych  i pogawędkę o książkach, tych ulubionych, godnych polecenia, niezapomnianych. Zyskaliśmy nowych  czytelników, a harcerze poszerzyli swoją wiedzę o książce i w dobrych nastrojach opuścili bibliotekę, obiecując odwiedzać ją często. Trzymamy za słowo!