Karta Dużej Rodziny 3+ Gminy Rudniki i Opolska Karta Rodziny i Seniora
Karta Dużej Rodziny 3+ Gminy Rudniki
Opolska Karta Rodziny i Seniora
Zachęcamy uprawnionych mieszkańców Gminy Rudniki do odbierania „Karty Dużej Rodziny 3+ Gminy Rudniki” i „Opolskiej Karty Rodziny i Seniora”.
Wnioski o wydanie składa się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudnikach, ul. Wojska Polskiego 12A tel. 34/ 35 95 072 wew. 33
KARTA DUŻEJ RODZINY 3+ GMINY RUDNIKI
Podstawowym celem programu KARTA DUŻEJ RODZINY 3+ GMINY RUDNIKI jest wzmocnienie funkcji rodziny i kondycji finansowej rodzin wielodzietnych oraz ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do oświaty, dóbr kultury, sportu i rozrywki.
Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z ulg o których mowa powyżej jest posiadanie Karty Dużej Rodziny, która jest wydawana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnikach na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny.
Z dniem 1 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny uzyskała formę dokumentu elektronicznego.
Żeby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie. Można to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub osobiście w tutejszym Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 12. Karta zostanie wydana, o ile rodzina spełnia warunki do jej uzyskania (np. minimum 3 dzieci).
Mobilna Karta Dużej Rodziny powstała z myślą o upowszechnieniu informacji o systemie ulg oraz zniżek dla rodzin wielodzietnych.
OPOLSKA KARTA RODZINY I SENIORA
OPOLSKA KARTA RODZINY I SENIORA (OKRiS) – co to jest?
OKRiS jest narzędziem Programu Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim. Z kolei celem Programu SSD jest odbudowa potencjału ludnościowego województwa opolskiego poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz poprawę jakości życia.
Główny cel OKRiS:
Budowa przyjaznego klimatu dla rodziny poprzez m.in. wprowadzenie systemu zniżek oferowanych posiadaczom karty przez Partnerów OKRiS.
Działania OKRiS są realizowane przez:
Wprowadzenie powszechnych zniżek oraz ulg wspierających rodziny oraz osoby starsze w opłatach za usługi publiczne, głównie w instytucjach podległych jednostkom samorządowym, jak również w innych podmiotach publicznych i prywatnych.