Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

„Aktywny Senior w gminie Rudniki”

„Aktywny Senior w gminie Rudniki”

23.02.br w bibliotece w Rudnikach odbyło się spotkanie seniorów z wójtem Andrzejem Pyziakiem. Spotkanie miało na celu analizę potrzeb i możliwości dla osób, które zakończyły już swoją  aktywność zawodową, a chcą działać na rzecz środowiska senioralnego. W czasie spotkania omówiono m.in. sprawę dotyczącą miejsca, gdzie seniorzy mogliby organizować swoje spotkania. Wójt zaproponował, że dobrym miejscem integracji będzie  Galeria Osobliwości Przyrodniczych w bibliotece w Rudnikach. Seniorzy będą mogli kameralnie spędzić czas na rozmowach przy kawie lub herbacie.

Kolejnymi potrzebami zgłoszonymi przez seniorów były:

       - możliwość zrobienia dla nich szkolenia,

       - organizacja spotkania z kosmetyczką  czy w sprawie zdrowego żywienia,

       - współpraca z gminą  w zakresie publikowania informacji na temat podejmowanych działań.

Dla seniorów mogą się również odbywać specjalne zajęcia na kompleksie boisk” Orlik” w przypadku takiego zapotrzebowania. Zajęcia ruchowe może poprowadzić jeden z naszych animatorów tj. Kasia Pawlaczyk.

Została wyznaczona również osoba do kontaktów z seniorami - Małgorzata Lukas  pracownik Ośrodka Kultury w Rudnikach (telefon kontaktowy: 34) 35-95-068).

Rozpoczynamy aktywną współpracę między seniorami a gminą. Współpraca na pewno będzie układała się dobrze. Trzeba jednak uzgadniać pewne sprawy, które będzie można realizować w miarę możliwości. Gmina dysponuje środkami publicznymi w związku z tym nie wszystkie propozycje ze strony seniorów są możliwe  do zrealizowania. Swoją pomoc z ramienia gminy dla seniorów zaoferowały również pani  Janina Pawlaczyk - dyrektor ośrodka kultury oraz pani  Danuta Zając - kierownik GOPS-u

Zapraszamy seniorów do kontaktowania  się z nami. Wspólnie będziemy mogli określić zakres naszej współpracy na bieżąco. Jednocześnie życzymy wielu sukcesów oraz powodzenia w realizacji organizowanych  przedsięwzięć.

Jest to pierwszy artykuł  z cyklu „Aktywny Senior w gminie Rudniki”.

Aktywny senior.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas