logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Turniej piłki nożnej na boisku Orlik w Rudnikach

Zakończyły się rozgrywki w Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Rudniki na otwarcie sezonu. W turnieju udział wzięło 7 drużyn (64 zawodników), które w 13 meczach strzeliły 41 bramek w regulaminowym czasie gry. Drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom umiejętności piłkarskich, o czym mogli się przekonać licznie zgromadzeni kibice.

W pierwszej fazie turnieju OLD BOYS RUDNIKI zdominowali grupę B wygrywając wszystkie swoje pojedynki, na drugiej lokacie uplasowała się drużyna MAX JAWORZNO. W grupie A dopiero ostatni mecz fazy grupowej zdecydował, kto awansuje do półfinału. NUDZIARZE z PKS-u na pierwszym miejscu dzięki lepszemu stosunkowi bramek zakończyli zmagania, a tuż za nimi OLD BOYS PRASZKA.

W pierwszym półfinale OLD BOYS RUDNIKI spotkali się z OLD BOYS PRASZKA, i choć mecz zakończył się bezbramkowym remisem mogliśmy podziwić jak doświadczeni zawodnicy technicznie rozgrywają akcję za akcją, by zbliżyć się do finału. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne w których to miejscowa drużyna wygra 5:3. W drugim półfinale drużyna NUDZIARZY z PKS-u pokonała MAX JAWORZNO 2:0.

W meczu o 3 miejsce początkowo obserwowaliśmy wyrównany pojedynek, chłopcy z Jaworzna stawiali opór bardziej doświadczonym zawodnikom z Praszki, jednak już druga połowa należała do Old Boys Praszka, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Czas na finał, w którym to młodzi zawodnicy drużyna Nudziarzy z PKS-u stanęli naprzeciw starszych bardziej doświadczonych Old Boys Rudniki. Początek meczu wyrównany, obie drużyny próbują pokonać bramkarzy jednak to Damian Tasarz jako pierwszy trafia do bramki i wyprowadza Nudziarzy na prowadzenie 1:0.W kolejnych akcjach Old Boys świetnie wyprowadzał kontrataki jednak brakowało wykończenia. Chwila nieuwagi, zamieszanie w polu karnym i na 2:0 wynik podwyższa również Damian Tasarz. Jak na finał przystało nie zabrało emocji, gdyż za moment Andrzej Cieśla trafia do siatki i jest już tylko 2:1 dla Nudziarzy. Nerwowa końcówka, chłopcy z PKS-u już prawie czuli smak zwycięstwa, jednak Piotr Zaręba pokonuje Michała Kubata i mecz kończy się wynikiem 2:2.
Przyszedł czas na karne: T. Kubat przymierzył trafia na 1:0, P. Rasztar również chciał precyzyjnie odpowiedzieć, ale niestety trafia w słupek, w kolejnej serii D. Kasprzyczak również mierzy...ale w ten sam słupek, a Piotr Zaręba strzela obok bramki, więc wynik pozostaje bez zmian. W trzeciej serii świetną interwencją popisał się broniący karne dla Old Boys - P. Rasztar, który wybronił silne uderzenie D.Barosa, a A.Cieśla trafia tuż przy prawym słupku i wyrównuje na 1:1. Kolejna seria była decydująca to w niej D.Tasarz trafia pewnie na 2:1, a uderzenie J.Marchewki broni Kubat. Ostatnia szansa dla Old Boys, jednak pewny strzał Ł.Barcika i w rzutach karnych Nudziarze z PKS-u wygrywają 3:1.

Klasyfikacja końcowa drużyn:
1. Nudziarze z PKS-u
2. Old Boys Rudniki
3. Old Boys Praszka
4. Max Jaworzno
5-7. Załęcze Wielkie
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Julianpol
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Krzepice

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Rudniki - Andrzeja Pyziaka za objęcie patronatu nad turniejem, oraz dla OSP Rudniki za zabezpieczenie medyczne i GOKSiRu za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

11127880_832175256876897_2614836282119442876_n.jpeg