Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

"Dni Otwarte Funduszy Europejskich" w naszej Gminine

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Gminie Rudniki!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny pokazywane są projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia.

Do akcji postanowiła włączyć się również nasza Gmina, promując swój projekt pn. „Przebudowa budynku biblioteki w Rudnikach wraz z jego częściową adaptacją na Galerię Osobliwości Przyrodniczych i Punkt Informacji Turystycznej”. Inwestycja zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim oraz II miejsce w Polsce w konkursie „Przyjazna wieś” (w kategorii „Infrastruktura społeczna”).

Nasz Dzień Otwarty realizowany będzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach pod nazwą „Biblioteka to więcej niż książki”. Budynek biblioteki dostępny będzie dla zwiedzających w dniu 7 maja 2015 r. w godzinach 9:00 – 18:00. W ramach dnia otwartego można będzie uczestniczyć w warsztatach tworzenia komiksu oraz zwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną, punktu informacji turystycznej i „Galerię Osobliwości Przyrodniczych".

Podkreślić należy, iż z terenu powiatu oleskiego do projektu przystąpiła tylko Gmina Rudniki. Natomiast subregion północny województwa opolskiego reprezentujemy wspólnie z Byczyną.

Szczegółowe informacje dotyczące dnia otwartego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach na załączonym plakacie oraz pod nr telefonu 34 3595 072 wew. 31. Natomiast szczegółowe informacje dotyczące całego projektu dostępne są na stronie internetowej www.dniotwarte.eu.

 

Dni Otwarte - tytd.jpeg

 

Zapraszamy serdecznie!

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach
ul. Wojska Polskiego 12
46-325 Rudniki
tel. 34 3595 072 wew. 31

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas