logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Z WIZYTĄ W BAJKOWEJ KRAINIE

Z  WIZYTĄ  W BAJKOWEJ  KRAINIE

            Nie bardzo daleko i  nie bardzo blisko, za górką, za rzeczką, na skraju lasu jest bajkowa kraina, w której zatrzymuje się czas.

            Pojechaliśmy to sprawdzić. Piętnastoosobowa grupa dzieci, które systematycznie uczestniczyły  w zajęciach sekcji plastycznej w Ośrodku Kultury  w Rudnikach, wybrała się  do leśniczówki „Na skraju czasu” w Sołtysach. Przywitali nas przemili gospodarze –artyści: Ania Jasińska i Grzegorz Krawczyk. Na ogromnym stole, pod rozłożystym wiekowym dębem, czekały na nas pyszne bezy, serniczek, bita śmietana z owocami leśnymi  i surowe ciasto piernikowe, z którego dzieciaki ulepiły  pierniczkowe zwierzątka leśne. Gotowe ciasteczka powędrowały do kuchni, a w czasie kiedy się piekły, mali artyści zabrali się do pracy twórczej. Na dużych deskach malowali otaczający nas  „zaczarowany las” pełen zwierząt, ptaków i kwiatów. Z kuchni dochodził słodki zapach . Kiedy rysunki były już gotowe, pojawiła się pani Ania z gotowymi ciasteczkami  i wszyscy z okrzykiem radości rzucili się, aby wyszukać swoje zwierzątka i ze smakiem je zjeść.

            A potem była już tylko zabawa. Cudowna huśtawka  na  olbrzymim, starym dębie,  gry i zabawy. Radości  co niemiara. Dzieci nie chciały wracać do domu z tej „ krainy szczęśliwości”. Czas się dla nas zatrzymał.

            Dziękujemy gospodarzom agroturystyki „NA  SKRAJU CZASU” za ciepłe przyjęcie i niezapomniane chwile.