Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

OSP Chwiły ma już 60 lat

Sobota 16 maja br. w Chwiłach spotkały się wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rudniki, aby uczcić Jubileusz 60-lecia OSP Chwiły. W ramach sąsiedzkiej współpracy gościł również w Chwiłach poczet sztandarowy ze Strojca. Jubileusz był tym bardziej znaczący, że chwilańska jednostka uroczyście przyjmowała sztandar.

Wielu mieszkańców z Chwił, Tokar i Faustianki zebrało się na placu przed salą spotkań by uczestniczyć zarówno we mszy świętej, jak i uroczystości poświęcenia i przekazania sztandaru. W obchodach udział wzięli również zaproszeni goście m.in. Andrzej Pyziak – wójt gminy, Zygmunt Zalewski – Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP w Opolu, Wojciech Wiecha – Komendant Powiatowy PSP w Oleśnie, Jan Stasiak – Komendant Gminny OSP, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz radni z przewodniczącym Rady Gminy Rudniki – Edwardem Gładyszem na czele.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza z Żytniowa Andrzeja Tomalę i Krzysztofa Błaszkiewicza  kapelana gminnego OSP.
Po zakończonej mszy rozpoczęła się część związana z poświęceniem sztandaru, jego prezentacja oraz przyjęcie przez prezesa OSP Chwiły Mieczysława Włókę. Nie odbyło się również bez symbolicznego wbijania gwoździ pamiątkowych przez osoby, które zasponsorowały sztandar. Trzeba podkreślić, że na sztandar złożyli się również sami mieszkańcy. Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich ludzi jednostka OSP Chwiły od 16. maja 2015 roku posiada sztandar będący symbolem wspólnoty łączącej wszystkich druhów strażaków.

Część związana z oficjalnymi wystąpieniami gości rozpoczęta została odczytaniem listów gratulacyjnych od Waldemara Pawlaka – Prezesa Zarządu Głównego OSP RP oraz Starosty Powiatu Oleskiego Stanisława Belki. Warto wspomnieć, że po swoim wystąpieniu Andrzej Pyziak wręczył prezesowi OSP Chwiły obraz św. Floriana, który będzie strzegł miejscowej jednostki i jej druhów i druhny.

Podczas uroczystości odznaczeni zostali:

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:

Jachymski Stanisław
Matusiński Mirosław
Pisula Grzegorz
Popczyk Andrzej

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa:

Pawelec Jacek
Pawlaczyk Rafał
Zając Marek
Bryś Joanna
Chęcińska Bożena
Dwornicka Krystyna
Golczyk Danuta
Łużak Wioleta
Pisula Lucyna
Włóka Maria

Odznaką „Strażak Wzorowy”:

Bryś Dariusz
Materak Leszek
Matyska Stanisław
Matyska Eugeniusz

Specjalne odznaczenie Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał również pan Julian Brzozowski z OSP Dalachów.

Uroczystości udały się wspaniale, Jednostka OSP Chwiły niezwykle dumna, że ma już swój własny SZTANDAR, a goście zadowoleni, że mogli uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla miejscowych druhów strażaków.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym a OSP Chwiły życzymy trwania w dobrych tradycjach oraz tego, aby budowali historię swojej jednostki przez kolejne lata.

DSC08094.jpeg DSC08102.jpeg DSC08017.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas