logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

"Nasz Orlik 2015 w województwie opolskim"

"Nasz Orlik 2015 w województwie opolskim" - pod takim hasłem w środę 20 maja 2015 odbyła się konferencja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego poświęcona programowi "Orlik" oraz upowszechnianiu sportu.

Głównymi adresatami spotkania byli prezesi związków i organizacji sportowych, samorządy, które zdecydowały się na budowę kompleksów "Moje Boisko Orlik 2012" oraz animatorzy na nich pracujący.

Przybyłych na spotkanie przywitał Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, następnie Grzegorz Sawicki członek Zarządu Województwa Opolskiego przestawił prezentację "Sport powszechny w województwie opolskim". Kolejnym punktem konferencji był temat rozwoju infrastruktury sportowej, który nakreślił Janusz Wójcik, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Goszcząca na konferencji Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej dziękowała za współpracę w roku 2014, za zaangażowanie i okazane zaufanie przy projekcie „Animator - Moje Boisko Orlik 2012”. Poznaliśmy także liczne statystyki m.in dzieci i młodzież odwiedziły orliki ponad 12 mln razy, dorośli - ponad 4 mln, a seniorzy - ponad 422 tys. Podkreślała, że sukces programu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012” to w ogromnej mierze zasługa: Animatorów, Animatorek oraz wspierających projekt samorządów.

Kolejnym punktem spotkania był panel dyskusyjny z udziałem Animatorów Ekspertów programu Akademia Animatora z terenu województwa opolskiego. Na pytania dzielnie odpowiadali: Bartosz Koszela - Animator z Niemodlina oraz Katarzyna Pawlaczyk - Animatorka z Rudnik. Po sesji pytań i odpowiedzi podsumowania dokonał przedstawiciel Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.

Tak było w UM w Opolu, a już w najbliższy wtorek 26 maja 2015 o godzinie 15:00 w Rudnikach odbędzie się Lokalne Spotkanie Edukacyjne.

Jesteś zainteresowany tematyką sportu powszechnego ?

Serdecznie zapraszamy na Lokalne Spotkania Edukacyjne w Rudnikach, które poprowadzą Animatorzy Eksperci projektu Akademia Animatora. Celem spotkania będzie prezentacja dobrych praktyk, oferty edukacyjnej portalu Nasz Orlik oraz zainicjowanie regionalnej sieci współpracy, dzięki której uczestnicy będą mieli możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze sportu powszechnego.

Prosimy o wybór lokalizacji i wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/…/1mK2E0fAjVnc3Z5QcMqoYvpc…/viewform