Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Rudniki Liderem w wykorzystania środków z PROW

Gmina Rudniki jest Liderem w Województwie Opolskim w wykorzystaniu środków
z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. W ramach przypomnienia
z pozyskanych funduszy udało nam się wykonać kanalizacje w: Dalachowie, Jaworznie
i Rudnikach, wyremontować prawie wszystkie strażnice OSP, odnowić
i wyposażyć bibliotekę w Rudnikach wraz z Galerią Osobliwości Przyrodniczych. Ponadto powstały 3 siłownie zewnętrzne, przeprowadziliśmy szkolenia dla przedsiębiorców w zakresie rozwoju gospodarczego oraz wiele innych drobnych, ale równie znaczących dla mieszkańców projektów.

10 czerwca 2015 roku w Prószkowie wójt Andrzej Pyziak uczestniczył w konferencji podsumowującej PROW i odebrał statuetkę oraz dyplom dla gminy Rudniki jako LIDERA w wykorzystaniu środków UE. Jest to uwieńczenie wielu lat naszej pracy. Sukces ten przekłada się jednak na nas wszystkich tj. pracowników urzędu, wójta, radnych, a przede wszystkim Mieszkańców, którym dzięki wielu zrealizowanym inwestycjom będzie żyło się lepiej w naszej gminie. Nie wolno nam pominąć przy tej okazji faktu, że dzięki tym właśnie funduszom z PROW Gmina Rudniki ma o wiele większe możliwości finansowe, a dzięki temu zmieniła się znacząco, o czym szybko zapominamy lub nie zwracamy na to uwagi.

Przed nami nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 znacznie trudniejsza, jednak będziemy starać się wykorzystać wszystkie pojawiające się możliwości współfinansowania prorozwojowych przedsięwzięć w naszej gminie.

Razem z nami w konferencji podsumowującej PROW w Prószkowie uczestniczyła również LGD Górna Prosna, która otrzymała podziękowanie od Marszałka Województwa Opolskiego za realizację wielu ciekawych projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Wspominamy o tym fakcie dlatego, że to właśnie Gmina Rudniki była koordynatorem pierwszych projektów realizowanych w ramach programu Leader+ i to my zainicjowaliśmy pierwsze działania wspólne dla gmin: Radłów, Gorzów Śląski, Byczyna, Praszka i Rudniki.

Jesteśmy dumni z wyróżnień jakie otrzymaliśmy zwłaszcza, że konkurencja na 72 gminy w Województwie Opolskim jest bardzo duża.

 

DSC08481R.jpeg DSC08496R.jpeg DSC08495R.jpeg DSC08501R.jpeg Lider w wykorzystywaniu środków PROW 2007-2013.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas