logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Mecz piłki nożnej

W dniach 6-14 czerwca Przyjaciele Piłki Nożnej spotykali się na boiskach w trzecią rocznicę UEFA EURO 2012. My również włączyliśmy się w tę ogólnopolską akcję, w sobotę 13 czerwca graliśmy pod hasłem "Razem wygrywamy z rakiem piersi".

Zorganizowaliśmy turniej piłki nożnej w którym wzięły udział 3 drużyny. Tak naprawdę w tym wydarzeniu liczą się rozegrane mecze w szczytnym celu (każdy rozegrany mecz rejestrowany jest na stronie przyjacielepilki.pl), więc i nasz system rozgrywek był nieco inny. Drużyny: Załęcze, MOW Julianpol oraz Jaworzno rozegrały mecze w grupie każdy z każdy plus mecze rewanżowe. I tak po rozegraniu przez każdą drużynę 4 pojedynków na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Jaworzna mając na swoim koncie 10pkt (3 zwycięstwa i remis), na drugim MOW Julianpol 5pkt i Załęcze remisując jeden mecz.

Na koniec rozgrywek zawodnicy z przybyłych drużyn stworzyli jedną drużynę i zagrali sparingowy mecz z LZS Rudniki. Mecz był bardzo wyrównany jednak niezawodny Tomasz Dorota poprowadził LZS Rudniki do zwycięstwa. Podczas podsumowania wydarzenia na naszym Orliku wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn oraz najlepszy zawodnik całego turnieju, a byli nimi:
Kamil Marek (MOW Julianpol), Mateusz Wilk (Załęcze), Kacper Sykulski (Jaworzno) oraz Tomasz Dorota król strzelców w turnieju, który zgromadził na swoim koncie 7 bramek.

Tego samo dnia, ale o wiele wcześniej, bo o 2 nad ranem do akcji włączyły się także dziewczęta z miejscowego gimnazjum. W przerwie III Nocnego Maratonu Matematyczno-Fizycznego dziewczyny rozegrały koleżeński pojedynek w piłkę nożną.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tak wspaniałą charytatywną akcję. Pokazaliśmy, że możemy grać nawet nocą jeśli nasz wysiłek może tylko komuś pomóc.