Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Gmina Rudniki – Najaktywniejsza gmina

Gmina Rudniki – Najaktywniejsza gmina

18 czerwca 2015 roku Zastępca Wójta Iwona Napieraj odebrała statuetkę „Aktywny Lider” oraz dyplom dla Gminy Rudniki w kategorii „Najaktywniejsza Gmina”. Nagrody i wyróżnienia dla gmin oraz organizacji pozarządowych, jak również przedsiębiorców zostały wręczone podczas konferencji podsumowującej realizację programu PROW 2007-2013 przez Lokalną Grupę Działania „Górna Prosna”, która odbyła się w Pałacu w Pawłowicach.  

To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla naszej gminy za aktywne wykorzystanie środków unijnych, tym razem w ramach programu LEADER. Wcześniej Samorząd Województwa docenił naszą gminę za pozyskiwanie środków w ramach PROW.

Warto podkreślić, że na ten ostatni sukces składa się praca nie tylko urzędu, ale również Ośrodka Kultury w Rudnikach, działających stowarzyszeń oraz firm. Niemniej jednak Gmina Rudniki pozyskała najwięcej środków finansowych ze wszystkich gmin należących do LGD „Górna Prosna”.

Ze swojej strony składamy ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników biura LGD z Panią Kierownik Biura Jolantą Wartak na czele. Zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie i pomoc. Cieszymy się niezmiernie, że nasze LGD przetrwa i będzie działać w nowym okresie programowania. Wspominamy tu o tym dlatego, że losy stowarzyszenia ważyły się w chwili gdy odłączyły się od nas Byczyna i Olesno. Spełniamy jednak wymagane kryteria. Będziemy przystępować do tworzenia nowej strategii rozwoju obszaru LGD i będziemy starać się działać dalej jak najlepiej. Da nam to perspektywę pozyskiwania środków prze okres kolejnych kilku lat.

Mamy nadzieje, że współpraca między gminami, a LGD dalej będzie układała się pomyślnie.

nnn.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas