logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wioletta Piasecka – czyli wróżka w bibliotece

Wioletta Piasecka – czyli wróżka w bibliotece

19 czerwca Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudnikach odwiedziła autorka książek dla dzieci – Wioletta Piasecka. Pojawiła się w charakterystycznym stroju wróżki, który jest jej znakiem rozpoznawczym, a kiedyś, jak sama przyznaje, stał się przepustką do kariery pisarskiej. W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z Dalachowa filia Rudniki  i z Żytniowa.

Wioletta Piasecka jest autorką baśni, bajek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Chętnie opowiada o swojej pracy, a poza tym dla zgromadzonej w  rudnickiej bibliotece  publiczności przygotowała też kilka innych atrakcji. Były baśniowe zagadki, gimnastyka języka polegająca na wypowiadaniu bardzo trudnych zdań i zwrotów oraz losowanie wróżb. Urozmaiceniem spotkania stał się też teatrzyk kukiełkowy, którego fragmenty przedstawiła autorka, ale prawdziwą furorę zrobiły dopiero zagadki piłkarskie. Chłopcy popisywali się wiedzą sportową, żadna z zagadek nie stanowiła dla nich większego problemu. Błyskawicznie padała prawidłowa odpowiedź i nazwiska najsłynniejszych piłkarzy świata sypały się jak z rękawa.

Na zakończenie spotkania pisarka chętnie rozdawała autografy i wpisywała dedykacje w swoje książki, promując zwłaszcza tę najnowszą - Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń.

Wszystkich fanów piłki nożnej i cudownych baśniowych opowieści dla dzieci zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie czeka na nich spory wybór książek Wioletty Piaseckiej.