logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Czytaliśmy sobie… i było super!

Czytaliśmy sobie… i było super!

            25 czerwca zakończył się drugi sezon spotkań Klubu Moli Książkowych i warsztatów czytelniczych Czytam Sobie. Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach wypełniła się więc po brzegi uczestnikami tych zajęć czytelniczych. Na ostatnie przedwakacyjne spotkanie dzieci przybyły wraz z rodzicami. Był to dobry moment na podsumowanie 10 ostatnich miesięcy wspólnych zebrań i pracy. A czas ten upłynął nam miło, efektywnie i… szybko. Za systematyczny udział w zajęciach dzieci otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Pani Janina Pawlaczyk – dyrektor GOKSiR-u w Rudnikach.
 

 
Przeglądając zdjęcia z molikowej galerii, możemy już tylko powspominać nasze tegoroczne wojaże. Bo mottem spotkań Klubu Moli Książkowych w mijającym roku szkolnym była podróż po świecie – oczywiście literacka, z książką w ręku, ale dzięki temu poznaliśmy nie tylko wiele pięknych państw, ale także czytaliśmy baśnie i legendy z tych krajów, poznaliśmy wiele ciekawostek, zwyczajów, uczyliśmy się tańców i zabaw. W ten sposób zwiedziliśmy słoneczne Włochy, elegancką Francję, królewską Anglię, Niemcy z baśniami braci Grimm, mityczną Grecję, śnieżną Rosję, ryżowe Chiny, kwitnącą wiśniami Japonię i orientalne Indie.

W ciągu mijającego roku szkolnego odbyło się 37 spotkań członków Klubu Moli Książkowych, łącznie zgromadziły one 505 uczestników.  

 
Warsztaty czytelnicze Czytam Sobie odbywały się we wtorki, czwartki i piątki, przez cały rok szkolny funkcjonowało 5 grup warsztatowych. Wszyscy uczestnicy dzielnie stawiali czoła różnorodnym zadaniom, plan zajęć obejmował bowiem nie tylko wprawki i sesje czytelnicze, ale także  ćwiczenia wspomagające, gry i zabawy edukacyjne. Trzypoziomowy program nauki czytania znajdował odzwierciedlenie w pracy poszczególnych grup. Najmłodszym przyświecało hasło „Składam słowa”, grupy średnio zaawansowane mogły już śmiało powiedzieć o sobie „Składam zdania”, dla najstarszych uczestników warsztatów dobrym określeniem byłoby stwierdzenie: „Połykam strony”.

Miło było obserwować, jak z głosek powstają pierwsze wyrazy albo z kilkunastu prostych zdań pierwsze samodzielnie przeczytane opowieści. Widać było, jak wiele satysfakcji te sukcesy dostarczały dzieciom i jak motywowały je do kolejnych prób czytelniczych. A o to nam chodziło: by czytanie było frajdą, kojarzyło się z przyjemnością, dawało poczucie sukcesu z samodzielnie przeczytanych wyrazów albo zdań.

Przepracowaliśmy wspólnie ponad 150 godzin, łącznie w warsztatach wzięło udział 1066 osób.
 

 
Dzieciom, które uczestniczyły w tym roku szkolnym w zajęciach czytelniczych w bibliotece serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za dobrą i sumienną pracę, za radość i śmiech, którymi wypełniliście mury biblioteki. Ogromne podziękowania kierujemy też  do rodziców, którzy uznali że połączenie nauki i zabawy to dobra forma zagospodarowania popołudniowych chwil i dzielnie przywozili albo przyprowadzali swoje pociechy, nawet dwa razy w tygodniu, na zajęcia do biblioteki.

Wszystkim życzymy wspaniałych, udanych wakacji, a od września zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.