logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

I Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudniki

W nocy z 14 na 15 sierpnia na Kompleksie Boisk Sportowych "Moje Boisko Orlik 2012" w Rudnikach rozegraliśmy I Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudniki. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 12 zespołów. Turniej ten przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż drużyn chętnych do gry nocną porą na Orliku w Rudnikach było więcej – jednak zgłoszenia ich wpłynęły po czasie określonym w regulaminie rozgrywek. Nasz turniej znacznie przekroczył także granice lokalnego wydarzenia bowiem uczestniczyły w nim tylko 3 drużyny z terenu Gminy Rudniki, reszta to przyjezdni - 4 drużyny reprezentujące Gminę Praszka, po jednej z Gminy Dobrodzień, Gorzów Śląski, Krzepice, Wrocław i Zębowice.

Pojedynki były bardzo wyrównane, zawodnicy prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności technicznych, ale także i taktycznych, bo przecież nie łatwo jest rozgrywać mecze nocą, trzeba było dobrze rozłożyć siły i nie marnować prostych piłek na murawie. Spędziliśmy blisko 7 godzin na naszym nocnym Rudnickim piłkarskim święcie, rozpoczęlismy losowaniem punktualnie o 22:00, a wręczenie nagród odbyło się o 4:45. Łącznie rozegranych zostało 26 spotkań w których padło 59 bramek. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 13-latek z Wychylonych Żubrów, a zawodnikiem z największym doświadczeniem kopiący piłke w nocy na Orliku w Rudnikach był 53-latek z Królewskich Krzepice. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w składach drużyn oprócz zawodników którzy kiedyś grali lub aktualnie reprezentują lokalne kluby piłkarskie byli również uczniowie, policjanci, nauczyciele, przedsiębiorcy, a nawet ksiądz poświęcił swój sen, by pokopać piłkę nocą na naszym orliku.

Najlepsza drużyna odebrała puchar Wójta Gminy Rudniki, którego wręcznia dokonała Janina Pawlaczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn otrzymali także medale i dyplomy. Niezapomnieliśmy również o wyróżnieniu zawodnika, który zdobył najwięcej bramek w turnieju i bramkarzu, który wpuścił najmniej piłek do swojej siatki.

Klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:

1. M-GOKiS PRASZKA(Ł.Cieśla, T.Cieśla, T.Dorota, T.Knaga, K.Więdłocha, M.Trawiński, T.Czernek)

2. WYCHYLONE ŻUBRY ( P.Chyla, D.Sykulski, J.Pawlaczyk, F.Sykulski, M.Rzepka, M.Baranowski, A.Pudlik, D.Karnydał, K.Macherzyński)

3. LACHOWSKIE ( P.Pawelec, M.Pawelec, P.Knetki, P.Brodny, D.Sładek, W.Popczyk, R.Wiśniewski)

4. PIŁKA NOŻNA SPAĆ NIE MOŻNA (G.Cichoń, M.Kwas, B.Nowak, Ł.Domalewski, P.Kuleszka, P. Domalewski, G.Śleziak, K.Zaręba)

5-8.KRÓLEWSCY KRZEPICE
OLD BOYS RUDNIKI
CRISTAL KADŁUB WOLNY
BOLEC TEAM

9-12.ORŁY PRASZKA
USZYCE
LZS ŻYTNIÓW
WILKI ALFA

Najlepszy strzelec turnieju: Kamil Więdłocha (M-GOKiS Praszka)
Najlepszy bramkarz turnieju: Dawid Sładek (Lachowskie)

Organizatorzy:
Animatorzy Orlika w Rudnikach:
Katarzyna Pawlaczyk i Tomasz Jasiński

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy w Rudnikach
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach

Pragnę serdecznie podziękować wolontariuszom, za ich bezinteresowną pomoc:
Szymonowi, Maćkowi oraz Andrzejowi druhom z miejscowej OSP za zabezpieczenie medyczne wydarzenia. Martynie, Kasi za dostarczenie obszernej galerii zdjęć oraz Grupie Odnowy Wsi z Liderem na czele za przygotowanie części gastronomicznej.

Nie sposób każdego wymienić, ale dziękuje WAM WSZYSTKIM i każdemu z osobna za przybycie na turniej, czy to w roli zawodnika czy kibica. Tej nocy zgromadziło się ponad 200 osób na naszym obiekcie. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. JESTEŚCIE WIELCY poświęcając czas przeznaczony na sen dla gry w piłkę nożną. Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy RAZEM TWORZYĆ NASZ ORLIK w RUDNIKACH.