Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Ćwiczenia jednostek OSP Gminy Rudniki

W dniu 24.05.2008 r. odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Rudniki pod kryptonimem "Ubojnia 2008".  Ćwiczenia odbyły się na terenie masarni DASTA w Janinowie. Tematem ćwiczeń były działania ratowniczo – gaśnicze na obiekcie produkcyjno – magazynowym przetwórstwa rolnego. Działaniem dowodził komendant gminny OSP Jan Stasiak, który był jednocześnie autorem scenariusz przeprowadzonych akcji.

Przeprowadzanym ćwiczeniom bacznie przyglądał się asp. sztabowy. Waldemar Przybyła, który był jednocześnie oceniającym jak również Wójt Gminy Andrzej Pyziak oraz właściciel zakładu Marian Stasiak.

Akcja polegała na zabezpieczeniu pożaru, który wybuchł przy hali produkcyjnej w zbiornikach oleju napędowego oraz przy zbiorniku podziemnym gazu propan – butan. Do opanowania tej groźnej sytuacji strażacy musieli użyć sprzętu chroniącego drogi oddechowe. To nie jedyny pożar, który musieli ugasić strażacy w czasie działań, ponieważ dodatkowo z północnej strony zakładu paliła się słoma.

Wyżej wymienione sytuacje pozwoliły sprawdzić sprawność operacyjną jednostek oraz ich współpracę w ramach przeprowadzania akcji pożarniczo – gaśniczej.

DSC03483.jpeg

DSC03486.jpeg

DSC03487.jpeg

DSC03494.jpeg

DSC03495.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas