Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Sportowy sukces w Birmingham

Z przyjemnością informujemy, że Dominika Napieraj (mieszkanka gminy Rudniki) zwyciężyła podczas półmaratonu Great Birmingham Run w Anglii.
Podczas bardzo mocno obsadzonego biegu rozgrywanego w stolicy hrabstwa West Midlands, Dominice przystało rywalizować m.in. z hiszpankami Marią Diaz i Alessandrą Aguilar (5. miejsce podczas Mistrzostw Świata w maratonie kobiet z Moskwy w 2013 roku), a także włoszkami Agnes Tschurtschenthale i Emmą Quaglia (6. miejsce MŚ w maratonie kobiet 2013). Na mecie biegu zameldowała się z ponad 15 sekundową przewagą nad drugą zawodniczką, poprawiając tym samym swój dotychczasowy rekord życiowy. Uzyskany czas biegu to 1:13:39.

Przypominamy, że Dominika Napieraj w br. wywalczyła m.in. tytuły Mistrzyni Polski w biegu przełajowym na 5 km (Iława), wicemistrzyni w biegu na 10 km oraz wicemistrzyni w biegu ulicznym na 10 km. Zwyciężyła też Bieg Oshee na 10 km towarzyszący Orlen Warsaw Marathonowi. 5 października biegaczka reprezentowała 10 Brygadę Kawalerii Pancernej na Światowych Igrzyskach Wojskowych gdzie zajęła 5. miejsce w biegu na 5000 metrów. Jest również brązową medalistką mistrzostw Polski biegu przełajowym na 8 km z 2013 oraz medalistką młodzieżowych i akademickich mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia ze strony: www.festiwalbiegowy.pl
z2.jpeg
z1.jpeg
 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas