Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

90-ta rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

90-ta rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniu zakończenia I wojny światowej – 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Tego samego dnia Rada Regencyjna złożyła władzę w ręce Józefa Piłsudskiego. Dzień 11 listopada dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków z kraju i za granicą.

Święto Niepodległości to okazja do zadumy i refleksji. Z okazji 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości w Domu Kultury w Rudnikach odbyły się uroczyste obchody tego święta. Piękny program okolicznościowy przygotowali i zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Żytniowie. Oprawę muzyczną zapewniła grupa wokalna z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach. Z kolei aktorzy scen śląskich poprzez teksty poetyckie przybliżyli wartość słów : Polska, Ojczyzna, Wolność. W części koncertowej zebrani mieli przyjemność wysłuchać koncertu muzycznego w wykonaniu solistów scen muzycznych.

W uroczystości wzięły udział władze gminy, radni 4 minionych kadencji oraz bardzo licznie zebrani mieszkańcy gminy Rudniki.

Obraz 202.jpeg Obraz 211.jpeg Obraz 206.jpeg Obraz 207.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas