Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

XXV-lecie samorządności Gminy Rudniki

W sobotnie popołudnie 14 listopada br. w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Rudniki z okazji XXV-lecia samorządności Gminy Rudniki. W jednym miejscu spotkali się  ludzie samorządu, czyli: radni i sołtysi wszystkich kadencji, byli i obecni pracownicy urzędu oraz jednostek organizacyjnych w tym: Ośrodka Kultury wraz z bibliotekami, Biura Obsługi Oświaty Samorządowej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorzy szkół. Byli również zaproszeni goście: Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Poseł Leszek Korzeniowski, Starosta Oleski Stanisław Belka oraz Honorowy Obywatel Gminy Rudniki ks. Krzysztof Błaszkiewicz. Gościliśmy również naszych partnerów zagranicznych z Czech z Mikroregionu Moštenka na czele z przewodniczącym Ivo Pitnerem, ze Słowacji z Obec Soblahov ze starostą Marianem Hudec oraz z niemieckiej gminy Feilitzsch. Była to doskonała okazja do podziękowania wszystkim za dobrą współpracę na przestrzeni 25 lat.

Na wstępnie Andrzej Pyziak jako gospodarz gminy powitał wszystkich na uroczystości i zaprosił do obejrzenia w przerwie przygotowanej w holu wystawy fotograficznej oraz wyłożonych do wglądu kronik gminnych prowadzonych od 1990 roku. Aby nadać spotkaniu odpowiedniego klimatu na rozpoczęcie uroczystości odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego.

Gospodarzem uroczystej sesji był Przewodniczący Edward Gładysz, który czuwał na prawidłowym jej przebiegiem. Pierwszym punktem sesji było podsumowanie 25 lat pracy w formie prezentacji multimedialnej. Podsumowania dokonał Andrzej Pyziak. Przypominając o większych przedsięwzięciach inwestycyjnych zwrócił szczególną uwagę na ludzi, którzy przyczynili się  do rozwoju naszej gminy. W swoim wystąpieniu wójt oprócz wszelkiego rodzaju sukcesów i różnych przedsięwzięć, które udało się zrealizować,  zaznaczył także problemy z jakimi boryka się gmina Rudniki.

W swoich archiwach przez 25 lat gromadziliśmy również nagrania filmowe z różnych przedsięwzięć gminnych kulturalnych i gospodarczych, dlatego też część podsumowania ostatniego ćwierćwiecza została zaprezentowana w formie filmu pt. „25 lat samorządowej Gminy Rudniki ”. Mogliśmy tu zobaczyć wielu nieżyjących już ludzi samorządu m.in. Tadeusza Wcisło przewodniczącego rady gminy w latach , czy Edwarda Wcisło pomysłodawcę Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

Te wszystkie materiały archiwalne przypominają ile udało się zrobić, jak zmieniła się gmina Rudniki na przestrzeni 25 lat oraz ile pracy, determinacji i serca trzeba wkładać we wszystko co się robi. Obecność tak licznej grupy ludzi utwierdza w przekonaniu, że spotkania tego rodzaju są potrzebne, podsumowań należy dokonywać od czasu do czasu, bo niestety pamięć jest ulotna i bardzo szybko zapominamy o zrealizowanych zadaniach.

Były podziękowania, były wspomnienia i oficjalne wystąpienia gości honorowych. 25 lat samorządności to również jubileusz włodarza gminy Andrzeja Pyziaka, który jest wójtem od 1990 roku. Pracownicy urzędu i wszystkich jednostek organizacyjnych  na czele z Panią Marianną Krzykawiak podziękowali wójtowi za wiele lat wspólnej pracy, a radni i sołtysi wręczyli wójtowi kwiaty i bursztynowe „drzewko szczęścia” w podziękowaniu za współpracę.   

Uhonorowaniem wieloletniej pracy naszego włodarza było odznaczenie w uznaniu za zasługi dla samorządu terytorialnego „Odznaką Honorową” przyznaną przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, którą odebrał z rąk Wicewojewody Antoniego Jastrzembskiego. Na medalu umieszczony jest napis: „Labor omnia vincit” co oznacza: „praca wszystko zwycięża”. Wójt otrzymał również z rąk Marszałka Andrzeja Buły list gratulacyjny oraz statuetkę za efektywne wykorzystanie środków europejskich. Podobne podziękowania wręczyli starosta Stanisław Belka i poseł Leszek Korzeniowski.

Te wszystkie ciepłe gesty uznania zarówno dla wójta, pracowników, radnych i sołtysów Gminy Rudniki są wyrazem dobrej wieloletniej wspólnej pracy.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół „Tesla Yellow Band” dwoma krótkimi koncertami, umilając wszystkim gościom wieczorne spotkanie samorządowe.

 

a DSC09870.jpeg a DSC00108.jpeg a DSC00050.jpeg a DSC00178.jpeg a DSC09989.jpeg a DSC00185.jpeg a DSC09952.jpeg a DSC05154.jpeg   a DSC00177.jpeg a DSC00173.jpeg a DSC00172.jpeg a DSC00169.jpeg a DSC00160.jpeg a DSC00157.jpeg a DSC00148.jpeg   a DSC00074.jpeg a DSC098911.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas