logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

NEPAL - MIEJSCE MAGICZNE

NEPAL -  MIEJSCE MAGICZNE

Tu  tradycja miesza się z nowoczesnością. Tu wyrastają najwyższe szczyty na świecie. Tu można spotkać niezwykłych ludzi. A gdy dodać do tego niesamowitą mieszankę  zapachów, dźwięków, smaków i kolorów – to miejsce staje się MAGICZNE.

            Magię Nepalu oddają  zdjęcia ZUZANNY  DEDYK, która w 2012 roku jeszcze jako gimnazjalistka, wybrała się z ojcem, znanym oleskim fotografem i podróżnikiem Mirosławem Dedykiem, na wyprawę do Nepalu. 14-letnia wówczas Zuzia wspięła się na przełęcz Larkya La  na wysokości 5213m.n.p.m. Fotografie wykonane przez Zuzię  przedstawiają twarze Nepalczyków. Starców, dzieci, młodzieży. Twarze spokojne, zmęczone, radosne. Wystawę „TWARZE NEPALU”  oglądać można w galerii Ośrodka Kultury w Rudnikach do 30 kwietnia br.

Uzupełnieniem  wystawy były  dwie bardzo interesujące prezentacje multimedialne  MIROSŁAWA DEDYKA.  W czwartek, 25 lutego, godzinach dopołudniowych   dla  100 –osobowej grupy młodzieży  gimnazjalnej - „ Ama Dablam – góra marzeń”, a wieczorem podczas uroczystego wernisażu   dla wszystkich zainteresowanych tematyką  egzotycznych podróży opowieści o wyprawie  do Nepalu, której pokłosiem jest prezentowana wystawa.

Organizatorem wystawy i spotkań był GOKSiR w Rudnikach.